Đorđe Lelić

Zmaji so pred 500 gledalci odlično začeli in prvo četrtino dobili s 26:15. Tajfun se je prebudil v zadnji četrtini. 25 sekund pred koncem je Sandi Čebular zadel izza črte za vodstvo aktualnih državnih prvakov (74:75). Po zgrešeni trojki Pavlićevića je do žoge prišel Tajfun, a je Čebular zadel le en prosti met (74:76).

Do konca so bile le še tri sekunde, Pavlićević se je odločil za met s polovice igrišča in zadel za prvo zmago zeleno-belih v Ligi za prvaka.
Potočnik: V drugem polčasu igrala ekipa egoistov
"Odigrali smo super začetek tekme, tako kot smo se dogovorili. Na začetku smo igrali ekipno, kot bi ekipa morala igrati vseskozi. Imeli smo slabše trenutke v prvem polčasu, zaradi določenih napačnih odločitev, kar je Tajfun izkoristil in prišel do dveh manjših serij. Po glavnem odmoru je na parket prišla neka druga ekipa - ekipa egoistov in spet se je ponovila stara zgodba! Vsak je igral za sebe in brez energije, na tak način se košarke ne da igrati! Na tak način se ne nosi dresa kluba, še posebej ne Uniona Olimpije! Igralci, ki so tukaj, bi morali biti veseli in zadovoljni, da lahko igrajo za Union Olimpijo in srečni, da smo jim sploh dali to priložnost. Igralci pa mislijo, da so tukaj, da Union Olimpija obstaja zaradi njih. Če mislijo tako, bi morali spakirati kovčke in iti! Na koncu bi si Tajfun bolj zaslužil zmago, a danes je bila sreča na naši strani," je odločno zatrdil trener Olimpije Gašper Potočnik.

Krka na kolenih v Domžalah

Košarkarji Heliosa so prvič v tej sezoni premagali Krko. Po dveh februarskih porazih v četrtfinalu Pokala Spar so tokrat pred domačimi gledalci zmagali s 74:70. Odločilna je bila čvrsta, nepopustljiva obramba Domžalčanov v drugem polčasu.

Varovanci Jakše Vulića so kljub prednosti desetih točk slabe tri minute pred koncem do konca trepetali za zmago. Novomeščani so se v zadnji minuti približali na 69:66, dobro minuto pred koncem so kar štirje igralci gostiteljev obsedeli na klopi zaradi petih osebnih napak. Ker je imel domači strateg na voljo le devet igralcev, bi to lahko pomenilo, da bi moral Helios Suns tekmo dokončati le s štirimi igralci v polju. Za Helios se je tekma srečno iztekla po natančnem izvajanju prostih metov Marjana Čakaruna (18 točk in 8 skokov).

"Odigrali smo dva povsem različna polčasa. V drugem smo bili povsem neosredotočeni, kar je Helios izkoristil. Čestitam mu za zasluženo zmago. Jezen sem, ker smo v trenutkih, ko se je tekma lomila, tako slabo odigrali v obrambi. A liga je še dolga in še veliko tekem je pred nami. Sedaj se moramo pripraviti na tekmo z Zlatorogom in se odkupiti za ta neugoden poraz," je pojasnil trener Krke Vladimir Anzulović.