Jakov Vladović je odločil tekmo v Moraći. Foto: Aleš Fevžer
Alen Omić
Alen Omić je prispeval 17 točk. Foto: Aleš Fevžer
Jaka Klobučar
Jaka Klobučar (15 točk) ni mogel preprečiti poraza Krke. Foto: Aleš Fevžer

Čudne stvari so se dogajale. Bil je velik pritisk na sodnike. Ne vem, zakaj so ostali na igrišču še pol ure po tekmi. Na posnetku morda slika zamuja, snema se iz različnih zornih kotov, morda se dobro ne vidi čas. Vsi, ki smo bili tam, smo videli, da je bil koš regularen. Sodnika sta koš priznala in zame je zgodba končana. Trener Uniona Olimpije Aleš Pipan za Radio Slovenija

Črnogorci so v predzadnji minuti vodili z 71:64, potem pa so zmaji zaigrali na vse ali nič. Sasu Salin je zadel dve trojki, Dražen Bubnić je dodal eno, ob sireni pa je spektakularno zadel še Vladović, ki je že letel v avt, a je pravočasno spustil žogo z eno roko.
Medtem ko so se Ljubljančani objemali in skakali od veselja, so domači igralci kar nekaj minut ostali na sredini igrišča, saj enostavno niso mogli verjeti, da so na takšen način prvič v sezoni izgubili v domači dvorani. Sodniki so ob protestih gostiteljev po ogledu posnetka trojko upravičeno priznali.

Katastrofalno izvajanje prostih metov
Ljubljančani so s tem dosegli drugo zaporedno zmago v Ligi ABA, tretjo v nizu, upoštevajoč še uspeh v sredo proti Parizu v Evropskem pokalu. Izbranci Aleša Pipana so katastrofalno izvajali proste mete. V drugem polčasu so zadeli dva od enajstih poskusov, skupno pa so jih metali komaj 35-odstotno (6/17).
Nobeni ekipi se ni uspelo odlepiti
Gostitelji so tekmo začeli precej bolje, z delnim izidom 7:0 so po petih minutah vodili z 11:4. Suad Šehović je bil natančen izza črte. Zmajem je uspelo do konca prve četrtine znižati izid na 18:16.

Na koncu prvega polčasa so Ljubljančani zaigrali precej bolje, dvakrat zapored je zadel Jakov Vladović, Dražen Bubnić pa je bil natančen pod košem. Na odmor so odšli zeleno-beli s petimi točkami naskoka (34:39).
V tretji četrtini je bil razigran Deividas Gailius, ki je z dvema košema zapored povišal na 46:52. Budućnost je z delnim izidom 7:0 prišla do preobrata, Vladimir Mahailović je zadel trojko za 53:52.
Ćapin zgrešil ključna prosta meta
V končnici je vse kazalo na zmago gostiteljev. Aleksandar Ćapin je v 38. minuti povišal na 67:64, Šehović je dodal dva prosta meta, pod košem je bil natančen še Jeleel Akindele za 71:64. Budućnost v končnici ni odigrala zbrano. Najprej je en prosti met zgrešil Akindele, štiri sekunde pred koncem pa je oba prosta meta zgrešil Ćapin in s tem omogočil zadnji napad Olimpiji, ki ga je na sanjski način zaključil Vladović.
"Gledali smo tekmo z veliko dobre košarke, a po drugi strani sta obe ekipi naredili kar nekaj napak. Še kako dobro vemo, kako je izgubiti takšno tekmo, ki smo jo danes dobili, zato ostajamo na realnih tleh. Čestitam svojim igralcem za izjemen boj in značaj, ki so ga zopet pokazali. Zasluženo se vračamo v Ljubljano s točkami iz Podgorice. O tem ni dvoma," je poudaril Pipan.

Blassingame blestel v Novem mestu
Krka je doživela tretji zaporedni poraz v Ligi ABA, drugega v nizu na domačem parketu. Skrb vzbujajoča je tudi poškodba Jasmina Hukića, ki si je po prvih podatkih natrgal ahilovo tetivo in se tako na seznamu poškodovanih pridružil Rayu Armsteadu.

Krka je bila proti Ciboni, ki je sredi tedna ostala brez trenerja Nevena Spahije (tekmo je vodil njegov pomočnik Slaven Rimac), brez pravih možnosti za uspeh. Nikakor ni našla recepta za razpoloženega ameriškega organizatorja igre Jerela Blassingamea, ki je s 14 točkami spretno polnil koš, hkrati pa s 13 podajami uspešno razigraval soigralce. Zagrebčani so tako že po prvem polčasu vodili za 12 točk (33:45).

V nadaljevanju se razmerje sil ni bistveno spremenilo. Gostje so rutinirano držali razliko, Novomeščani pa niso imeli dovolj razpoloženih igralcev, da bi naredili preobrat.