Španski center Pau Gasol je 23 točk dosegel ob metu iz igre 9/19. Danes bo poskušal sedmo tekmo končnice 1. kroga dobiti še njegov brat Marc Gasol, ki igra pri Memphisu in ga čaka odločilni dvoboj z LA Clippersi. Foto: Reuters
Metta World Peace in Kobe Bryant
Metta World Peace (nekoč Ron Artest) je odslužil kazen sedmih tekem in veliko pripomogel k zmagi Lakersov. Foto: Reuters
George Karl
Trener Denverja George Karl na svoj 61. rojstni dan ni dočakal tretje zaporedne zmage nad Lakersi, kar bi njegovi ekipi prineslo preboj v 2. krog končnice. Foto: Reuters
Mickael Pietrus in Paul Pierce
Boston je uspešno začel serijo proti Philadelphii. Foto: Reuters

Lakersi so imeli veliko razpoloženih košarkarjev. Pau Gasol je 23 točkam dodal 17 skokov in šest podaj, Metta World Peace pa je ob vrnitvi po sedmih tekmah kazni dosegel 15 točk in se izkazal v obrambi. Andrewu Bynumu je uspel dvojni dvojček - poleg 16 točk je kar 18-krat (osebni rekord končnice) uspešno skočil za odbito žogo. Izčrpani Kobe Bryant je pomagal s 17 točkami, medtem ko je rezervni organizator igre Steve Blake, ki je na prejšnjih tekmah igral slabo, zadel kar pet trojk iz šestih poskusov.

Denver se je z nizko peterko vrnil v igro
V Staples Centru je kazalo, da bodo imeli gostitelji dokaj lahko delo, saj so vodili z 62:46, toda trener gostov George Karl je odločil, da bo tekmo poskušal zasukati z nizko peterko. Skoraj bi mu uspelo. Hitra igra je bila ubijajoča za tekmece in z delnim izidom 21:7 je bil dvoboj spet odprt. Sedem minut pred koncem je Andre Miller izenačil na 78:78, naslednjih sedem točk pa so dosegli Lakersi, od tega Gasol štiri in Blake tri.

Oklahoma spočita v serijo z Lakersi
Zadnjo četrtino so Lakersi dobili s 27:19 in preprečili, da bi postali šele deveta ekipa v zgodovini lige, ki bi zapravila vodstvo v zmagah s 3:1. Toda serija jih je izčrpala in v dvoboju 2. kroga bo Oklahoma, ki je že pred dobrim tednom opravila svoje delo (izločila je Dallas), favorit. Prva tekma bo v ponedeljek.

Statistika ne pove vsega. Metta World Peace je imel met iz igre le 5/15, toda ko je bil na igrišču, so Lakersi dosegli 18 točk več kot tekmeci. Tega se zaveda tudi trener Lakersov Mike Brown: "Številne poteze, ki niso prikazane v statistiki, so bile resnično izjemne. "

Boston tesno dobil prvo tekmo
V Vzhodni konferenci se je že začel drugi krog. Boston je z 92:91 premagal Philadelphio. Rajon Rondo se je izkazal s trojnim dvojčkom (13 točk, 12 skokov in 17 podaj), Kevin Garnett pa z osebnim rekordom sezone (29 točk). Rondo je v zadnji četrtini prispeval šest točk, pet skokov in pet podaj, v zadnjem napadu (do izteka tekme je bilo le še tri sekunde) pa je bil 26-letni branilec tako hiter, da Philadelphii ni uspelo narediti osebne napake nad njim.

Rondo dosegel zadnji točki Bostona
Gostje so vodili za največ13 točk in imeli dobrih devet minut pred koncem še osem točk zaloge. V naslednjih osmih minutah so dosegli le pet točk, Boston pa 20 (od tega Garnett devet). Andre Iguodala (19 točk) je pred začetkom zadnje minute s trojko vlil upanje (90:87), v naslednjem napadu pa je Rondo odločil tekmo (92:87), čeprav je bilo po štirih zaporednih točkah Philadelphie razburljivo do konca.