LeBron James je iz igre metal 9/21. Foto: Reuters
Košarkarji Miamija
Košarkarji Miamija so še drugo leto postali prvaki Vzhoda. Lani so v finalu konference premagali Chicago s 4:1. Foto: Reuters

Na začetku je bolje kazalo Keltom, ki so v prvem polčasu vodili z 11 točkami razlike. Miami je v tretji četrtini izničil razliko in v zadnjih 12 minutah z navdušujočo igro naredil odločilni korak. Trojka LeBron James, Dwyane Wade in Chris Bosh je skupaj dosegla 73 točk, med drugim tudi zadnjih 30 za svojo ekipo.

Bosh prinesel energijo
James je po tekmi pohvalil Bosha, ki sicer ni začel v prvi peterki, a je na parketu vseeno prebil več kot pol ure: "Igral je odlično, tako v obrambi kot napadu. Res smo ga pogrešali. Veseli smo, da se je vrnil v pravem trenutku. Če ne bi igral tako dobro, kar velja tudi za druge fante, ne bi dobili te tekme."

Bo šlo v tretje rado?
Najbolj opevani (pa tudi osovraženi) košarkar Lige NBA si že dolgo časa na vso moč prizadeva osvojiti naslov Lige NBA. Zdaj je dobil tretjo priložnost, s Clevelandom 2007 in lani z Miamijem je bil neuspešen.

Pierce spet ni bil preveč razpoložen
Pri Bostonu je s trojnim dvojčkom blestel Rajon Rondo (22 točk, 10 skokov, 14 podaj), s slabšim metom iz igre pa je spet razočaral Paul Pierce (19 točk, met: 7/18).

Rondo: "Igrali so kot ekipa"
"Dajte jim zasluge, saj so namreč povsem zasluženo v finalu," po tekmi ni bil pretirano razočaran Rondo. "Danes so res igrali kot moštvo, saj so točke dosegali tudi drugi igralci. Danes so igrali predvsem odlično ekipno in so zasluženo v finalu."

Veliki finale se začenja v sredo ob 3.00
Finalna serija se bo začela v sredo v Oklahomi. Termini preostalih tekem so: 15. 6., 18. 6., 20. 6., 22. 6., 25. 6. in 27. 6. Vse tekme bodo ob 3.00 po srednejevropskem času.

Liga NBA, končnica, konferenčni finale
Vzhod, sedma tekma:
MIAMI
(2) - Boston (4) - 4:3
101:88 (23:27, 23:26, 27:20, 28:15)
James 31 in 12 skokov, Wade 23, Bosh 19, Battier 12, Chalmers 9, Haslem 7; Rondo 22, 10 skokov in 14 podaj, Pierce 19, Bass 16, Allen 15, Garnett 14, Hollins 2.
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrali so na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.