Dominic Waters je prikazal najboljšo igro v dresu Olimpije, s 15 točkami je bil najboljši strelec zmajev. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dylan Page
Dylan Page je dosegel 11 točk, dodal je še štiri skoke in štiri podaje. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Izbranci Saša Filipovskega so bili v prvem polčasu precej boljši, priigrali so si že 12 točk naskoka, potem pa popustili in doživeli že tretji poraz v Jadranski ligi.
Page zadel dve trojki zapored
Ljubljančani so odlično začeli. S serijo 10:0 so že po petih minutah vodili za osem točk (6:14). Dylan Page je bil dvakrat natančen izza črte. Gostitelji so se ob koncu uvodne četrtine približali. Siniša Štembereger je zadel ob prekršku Klemna Prepeliča in nato dodal še prosti met. Po desetih minutah so zmaji vodili za točko (20:21).
Prednost narastla že na 12 točk
Na začetku druge četrtine sta Dražen Bubnić in Prepelič s trojkama poskrbela za prednost osmih točk (24:32). Igokea je izgubila številne žoge, po trojki Pagea v 18. minuti pa so zeleno-beli povedli že za 12 točk (27:39). Na odmor so zmaji odšli z naskokom osmih točk (37:45), Page in Alen Omić sta prispevala po devet točk.
Šov Hammondsa v tretji četrtini
Tretjo četrtino je Igokea začela sijajno. Clifford Daniel Hammonds in Štemberger sta zadela trojki ob delnem izidu 8:0, Milan Dozet pa je poskrbel za vodstvo Igokee z 48:47 in Filipovski je vzel minuto odmora. Popolnoma se je razigral Hammonds, ki je zadeval iz vseh položajev, Ljubljančani pa so bili v napadu popolnoma brez idej. Tretjo četrtino so gostitelji dobili kar s 23:11, pred zadnjimi desetimi minutami so imeli štiri točke naskoka (60:56).

Waters premalo za preobrat
Na začetku zadnje četrtine je Igokea še povišala prednost. Štemberger je znova zadel za tri točke, Dozet in Hammonds pa sta v 35. minuti povišala na 69:58. Zeleno-beli se niso predali, Dominic Waters (15 točk) je s trojko in košem držal priključek (76:67). Olimpija je skušala s pokrivanjem po celotnem igrišču, gostitelji pa so naredili nekaj napak v končnici. Vstopil je Luka Rupnik, ki je s trojko znižal na 82:78, a sta Corsley Edwards in Nebojša Joksimović s prostimi meti poskrbela za novo zmago Igokee.
"V prvem polčasu smo igrali disciplinirano, nato pa smo postali sami sebi največji sovražnik. Igrali smo brezglavo. Videla se je neizkušenost mojih igralcev. Zdaj moramo dvigniti glave, se zbrati in samozavestno nadaljevati sezono, ki bo še dolga, in nič ni izgubljenega," je povedal trener Filipovski.
Olimpija v petek v Evroligi gostuje v Moskvi pri Himkiju.