Miami ni našel recepta, kako zaustaviti izjemnega Giannisa Antetokounmpa. Foto: Reuters

Drugi polčas je najboljša ekipe Lige NBA dobila s kar 71:36. Prvič v najmočnejšem košarkarskem tekmovanju na svetu se je zgodilo, da bi moštvo, ki je po polovici obračuna zaostajalo za 20 točk, na koncu slavilo z več kot 15 točkami razlike.

"Ali zaostajaš 20, 15, ali deset, sploh ni pomembno. Ne bomo odnehali in igrali bomo čvrsto in agresivno še naprej. To je proces. Takšne tekme moraš dobiti. Ko igraš v gosteh, se moraš soočiti s težavami. V končnici ne bo lahko. Želimo biti odlična ekipa in zato v takšnih situacijah ne smemo odnehati," je dejal prvi zvezdnik Milwaukeeja Giannis Antetokounmpo.

Štiri točke Gorana Dragića
Buck so prvič v zgodovini na gostovanju uprizorili takšno vrnitev. Do zdaj so na 101 tekmi, ko so ob polčasu zaostajali za 20 ali več, zmagali le enkrat. Uspelo jim je le februarja 1977 proti New Yorku, ko je bilo ob odmoru 72:52 za goste, na koncu pa je Milwaukee slavil s 124:123. V gosteh jim na dozdajšnjih 77 takšnih tekmah vrnitev ni uspela.

"V drugem polčasu smo izgubili energijo," je povedal Justise Winslow, ki je bil prvi strelec domače vrste z 20 točkami. Vse je dosegel v prvem delu. Hassan Whiteside je dodal 14 točk, ob tem pa je ujel še 11 odbitih žog. Goran Dragić je odigral 19 minut in v statistiko vpisal po štiri točke in skoke ter tri podaje.

Obramba poganja napad Milwaukeeja
Miami je že odlično začel tekmo, ko je povedel s 25:8. Najvišja prednost je bila 23. minuto pred koncem uvodne četrtine. Ko so se gostje v drugi nekoliko približali, je Vročica polčas zaključila s serijo 10:3. V drugem polčasu se je situacija hitro obrnila. Tolikokrat, kot so košarkarji Miamija v tretji četrtini zadeli iz igre, so bili gostje uspešni izza črte. Že pred zadnjo četrtino je razlika skopnela le na točko, Milwaukee pa je nadaljeval v enakem ritmu.

Neustavljiv je bil Antetokounmpo, ki je prispeval 33 točk, ob 16 skokih pa mu je le ena podaja zmanjkala do trojnega dvojčka. Khris Middleton je pristavil 21 točk, 17 pa Eric Bledsoe. "Vesel sem, kako so fantje odreagirali in preobrnili potek srečanja. Naša obramba poganja naš napad in želimo, da je to naša identiteta," je povedal Mike Budenholzer, trener Milwaukeeja, ki je z 52 zmagami in 17 porazi zanesljivo na prvem mestu v ligi. Prvič v sezoni so Bucks zaostajali za 23 točk, šele petič za več kot 20.

Goran Dragić je zadel le dva meta iz igre. Foto: Reuters

Tekme 15. marca:
MIAMI - MILWAUKEE 98:113
Winslow 20 (8/16 iz igre), Whiteside 14 in 11 skokov, Richardson 11, Olynyk, Adebayo (11 skokov), Waiters in Wade po 10, Jones Jr. 9, Dragić 4 (2/9 iz igre, 0/2 za tri), 4 skoki in 3 podaje v 19 minutah; Antetokounmpo 33 (12/19 iz igre), 16 skokov in 9 podaj, Middleton 21, Bledsoe 17, Ilyasova 15 (3/5 za tri), Connaughton 13, Mirotić 8, Wilson 4, Lopez 2.

DETROIT - LA LAKERS 111:97
Galloway 23 (4/6 za tri), Jackson 20, Drummond 19 in 23 skokov, Griffin 15 in 9 podaj; McGee 20 (10/16 iz igre) in 13 skokov, Caldwell Pope 17, Caruso 16, Rondo 15, 8 skokov in 7 podaj.

PHILADELPHIA - SACRAMENTO 123:114
Butler 22, Embiid 21 in 17 skokov, Redick in Harris po 19; Fox in Barnes po 16, Bagley 15.

WASHINGTON - CHARLOTTE 110:116
Beal 40 (15/29 iz igre, 7/13 za tri), Green 20; Walker 28, Lamb 18, Batum (4/5 za tri) in Parker po 16.

HOUSTON - PHOENIX 108:102
Harden 41 (12/25 iz igre), 11 podaj in 9 skokov, Gordon 19, House 18; Booker 29, Oubre 22, Ayton 17 in 14 skokov.

NEW ORLEANS - PORTLAND 110:122
Randle 45 (20/34 iz igre) in 11 skokov, Jackson 16, Payton 14, 16 podaj in 12 skokov; Lillard 24, McCollum 23, Hood in Kanter po 17.

SAN ANTONIO - NEW YORK 109:83
Aldridge 18 in 11 skokov, DeRozan in Forbes po 13; Dotson 21, Allen 16.

LA CLIPPERS - CHICAGO 128:121
Gallinari 27 (10/14 iz igre, 4/4 za tri), Harrell 26, Williams 21; LaVine 31, Lopez 22, Porter 15.