Zlatorog je odločno odprl tekmo in povedel z 9:0, po nekaj mirnejših minutah pa so gostujoči košarkarji vendarle znižali zaostanek prek Tadeja Horvata, ki je zadel met za tri točke. Laščani se niso ustavljali in so pridno polnili tekmečev koš, po prvi četrtini pa so si priigrali 11 točk prednosti (18:7). Šoštanjčani so na začetku druge četrtine hitro dosegli sedem zaporednih točk in se nekoliko bolj približali tekmecem. V zaključku prvega polčasa se je košarkarjem Elektre uspelo približati na tri točke zaostanka (30:27), nato le na točko, a so Laščani na odmor vendarle odšli s prednostjo štirih točk (33:29).

Elektra v zadnji četrtini pobegnila
Po nekaj izenačenih minutah je Zlatorogu uspelo pobegniti na +6 (40:34), toda Elektra se ni dala. Še enkrat več se je približala (47:45), v 28. minuti pa je prvič na tekmi Šoštanjčanom uspelo izenačiti na 47:47, 17 sekund pred koncem tretje četrtine pa po zaslugi Horvata, ki je zadel prosti met, celo prvič povesti (48:47). Šoštanjčani prednosti tudi v zadnji četrtini niso izpustili iz rok, Laščani pa niso našli načina, kako se gostom vsaj približati. Ko je dobro minuto pred koncem srečanja na semaforju zasvetilo 64:56, pa je že bilo jasno, da bodo tretjo zmago v Ligi Telemach za prvaka osvojili košarkarji Elektre.

Potočnik še upa na polfinale
"To je bila izjemno težka tekma, ki smo jo povsem brez potrebe začeli v krču, a se potem sprostili in po dokaj visokem zaostanku strli odpor Zlatoroga. Mislim, da smo več kot zasluženo zmagali in si s tem priborili to, da o polfinalu odloča zadnje kolo lige za prvaka, v katerem pa ni vse odvisno od nas. Naredili bomo vse, da zmagamo tudi na zadnji tekmi, čeprav se zavedamo, da bo ta še težja, kot je bila ta v Laškem," je bil zadovoljen Gašper Potočnik, trener Elektre.