Nejc Barič je zadel štiri trojke izmed desetih poskusov in bil s 15 točkami prvi strelec tekme. V zadnji minuti je bil pri metu za tri točke neuspešen, s čimer je imel Helios odprto pot do zmage. Foto: BoBo
Helios - Zlatorog
Zlatorog je imel malce boljši met iz igre, prav tako je dobil skok 35:36), vendar imel več izgubljenih žog (10:14). Foto: BoBo
Helios v zadnji minuti strl Zlatorog

Branilci naslova državnih prvakov so večji del tekme vodili za okrog deset točk, Zlatorog pa jih je v zadnji četrtini po zaslugi treh trojk Nejca Barića ujel, tako da je bilo ob koncu 37. minute 57:57. Moštvi sta izenačeni krenili tudi v zadnjo minuto, ko je lep protinapad Heliosa uspešno končal Tomaš Kyzlink. Barič, s 15 točkami prvi strelec tekme, je neuspešno poskusil s trojko, končni rezultat pa je štiri sekunde pred koncem s prostim metom postavil Simo Atanacković. Pri Heliosu, ki bo v v torek začel nastope v Ligi prvakov pod okriljem Fibe (prvi tekmec bo grški Aris), je Đorđe Lelić dosegel 13 točk.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport

Hopsi zapravili dva meta za podaljšek
Union Olimpija (kapetan Mulalić zaradi bolezni ni igral) se je morala v Polzeli zelo potruditi za zmago nad Hopsi (78:80), ki so v tretji četrtini povedli za 12 točk. Po treh trojkah Brandona Jeffersona (s 15 točkami je bil prvi strelec gostov) je Olimpija hitro ujela priključek, odločilen korak k zmagi pa naredila v zadnji četrtini z delnim izidom 0:10. Kljub vodstvu z osmimi točkami je ljubljanska ekipa trepetala za zmago, vendar Hopsi zadnjega napada niso izkoristili. Zgrešili so dva meta za podaljšek.