Zlatorog spet ustavil Olimpijo

Najbolj zanimivo je bilo v Laškem, kjer so gostitelji ugnali Union Olimpijo s 85:75. Izid je bil nazadnje izenačen v 33. minuti, ko je na semaforju pisalo 68:68. Gostitelji so nato naredili serijo 8:0 in pobegnili v varno vodstvo. V tem času sta trojki zadela Goran Jurak in Branislav Đekić, Ljubljančani pa so zgrešili vse štiri mete.

Booker dosegel 21 točk
Motor pri Zlatorogu je bil Christopher Booker, ki je dosegel 21 točk, zbral pa je še sedem skokov. Uspešen je bil tudi Jurak (14 skokov in 10 podaj).

Pipan: Ta zmaga nam pomeni ogromno
Trener Zlatoroga Laško Aleš Pipan je bil zadovoljen: "Čeprav je šele začetek nam ta zmaga pomeni ogromno. Je dokaz, da smo na pravi poti. Fantje so med premorom dobro trenirali. Dobro smo se tudi pripravili na nasprotnika. Nismo igrali briljantno, vendar v drugem polčasu borbeno in tudi bolje skakali. V napadu smo bili bolj sigurni. Mislim, da smo pošteno in zasluženo zmagali." Na drugi strani je bil strateg Olimpije Gašper Potočnik kratek: "Čestitke Zlatorogu za zmago, ki je popolnoma zaslužena."

Krka je ugnala branilca naslova Tajfun s 83:68. Novomeščani so prvo in zadnjo četrtino dobili s 26:18. Žiga Dimec je v vsega 19 minutah dosegel 18 točk. Gostitelji so imeli daljšo klop (rezervisti Krke so bili boljši z 38:18).