Krka gladko odpravila Helios

Z zmago so se vsaj začasno zavihteli na vrh lestvice, saj bosta tekmi Rogaška - Zlatorog in Tajfun - Union Olimpija na sporedu konec tedna.

Gostje so po dveh zmagah prišli v Novo mesto precej oslabljeni in niso bili kos razigrani in raznovrstni domači zasedbi.

Ta je prvi resni korak k zmagi naredila sredi druge četrtine, ko je z delnim izidom 7:0 prvič prišla do dvomestne prednosti (33:21). To je že v uvodnih minutah nadaljevanja povišala na 52:32, glede na to, da je imela vse vajeti igre v svojih rokah, pa jo je tudi z lahkoto zadržala do konca tekme.

Stefan Sinovec je zbral 15 točk, 10 skokov in 8 podaj. Po 15 točk sta dosegla še Matic Rebec (trojke 5/8) in Jure Lalić (8 skokov), prvi strelec tekme pa je bil Ive Ivanov z 18 točkami (met iz igre 7/10). V statistiko je vpisal točko več kot na drugi strani Simo Atanacković (trojke 5/5).