Slovenke so zmago - na šestih tekmah so izgubile le enkrat - proslavile z glasnimi navijači. Foto: www.alesfevzer.com

Mesto med najboljšo osmerico v Evropi so si slovenska dekleta zagotovila že s torkovo sijajno zmago nad Nizozemsko, proti južnim sosedam pa so le še potrdile drugo mesto v skupini F. V izločilnih bojih se bo slovenska vrsta pomerila z Rusijo. Tekma bo na sporedu ta petek, ob 18.30, v dvorani Zlatorog.

Slovenska dekleta so proti Hrvaški vodila tako rekoč celotno srečanje, odločilen korak do končnega uspeha pa jim je uspelo napraviti šele v zaključku tretje četrtine. Poprej so se jim Hrvatice, ki so v prvem polčasu iz igre zadevale kar s 64-odstotno natančnostjo (5:7 za tri), silovito upirale. Na začetku 28. minute se jim je uspelo približati na 57:61, zatem so Slovenke odgovorile z delnim nizom 13:2 (74:59). Tekmo so nato na krilih znova izjemnih navijačev, med katerimi je bila tudi dekliška reprezentanca do 16 let, mirno pripeljale h koncu.

Slovenijo je do zmage v drugem polčasu popeljala natančnost pri metih z razdalje. Petim trojkam po 20 minutah so jih naša dekleta do konca dodala še 10. Znova so prikazale izjemno borbenost in v napadu pobrale kar 16 odbitih žog, o kolektivnosti v napadu pa vse pove 19 podaj – sedem izmed njih je podelila Maja Jakobčič. Z 21 točkami, izmed katerih jih je 11 dosegla že v prvi četrtini, je sicer v slovenski vrsti tokrat izstopala Larisa Ocvirk. S 15 točkami ji je sledila Annamaria Prezelj, 12 pa jih je dodala kapetanka Alma Potočnik.

Na domačem prvenstvu se bodo varovanke Damirja Grgića v četrtfinalu pomerile z Rusijo. Tekma bo v Zlatorogu v petek ob 18.30.

"Čestitke igralkam za zmago in zahvala navijačem za fantastično podporo, morda celo najboljšo do zdaj. S prvim polčasom ne morem biti zadovoljen, saj smo ga v obrambi odigrali katastrofalno. Nismo se držali dogovorov iz slačilnice. V nadaljevanju smo nato strnili naše vrste in potek srečanja nadzirali do konca. Po dnevu premora nas čaka nastop v četrtfinalu proti izjemni ekipi Rusije. Ta ima ostrostrelske branilke, ki v serijah zadevajo trojke, pod košem pa izjemno Musino. Ne glede na vse je tudi ta ekipa premagljiva. Mi se bomo dobro pripravili, na koncu pa bomo videli, kaj nam bo to prineslo," je po tekmi povedal Grgić.