Izkušeni Rečan Davor Kus je odlično vodil igro Cibone. Nekdanji organizator igre hrvaške izbrane vrste je vpisal 16 točk. Foto: Liga ABA
Antwain Barbour
Antwain Barbour je bil nerešljiva uganka za zmaje. Na koncu je zbral 24 točk. Foto: Liga ABA
Union Olimpija - Galatasaray
Varovanci Saša Filipovskega so izgubili četrtič zapored. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Volkovi so skozi celotno srečanje imeli niti igre v svojih rokah. Olimpija je vseskozi lovila gostitelje, tri minute pred koncem srečanja celo izenačila, a je domača vrsta naredila serijo 13:2 in prizadejala zmajem drugi poraz v Ligi ABA. Blestel je Antwain Barbour, ki je dosegel 24 točk, odlična pa sta bila tudi nekdanja hrvaška reprezentanta Davor Kus (16) in Andrija Žižić (13). Pri Olimpiji jih je 16 dosegel Ratko Varda, ki v odločilnih trenutkih znova ni pomagal svojim soigralcem. 14 jih je dodal Ben Woodside, 12 pa Sasu Salin. Zelo slabo je igral Danny Green, ki je v 24 minutah zgrešil vseh osem metov iz igre.
Najprej razigran Žižić, nato Barbour
Cibona je po zaslugi izkušenega Žižića prevzela pobudo na začetku. Splitčan je dosegel prvih pet točk in v prvi četrtini predstavljal nerešljivo uganko za zmaje. Gostje so do prvega vodstva na tekmi prišli v osmi minuti, ko je bil s črte prostih metov za 14:13 uspešen Woodside. Sledila je serija Cibone, ki je po prvih desetih minutah vodila z 21:16. V 15. minuti je Sašo Filipovski posedoval z minuto odmora, a so po njej Zagrebčani prvič povedli z dvoštevilčno prednostjo. Do odmora so zmaji znižali na – 12 (42:30). Odličen je bil v drugi četrtini Barbour, ki je dosegel kar 12 točk.

Vsakič, ko se je Ljubljančanom uspelo približati na manj kot 10 točk, so gostitelji odgovorili s trojko. Varovanci Filipovskega so se priključili šele v zadnji četrtini. Salin je zadel dve trojki zapored in približal na -4 (63:59). Štiri minute do konca je najprej Damir Markota uspešno skočil v napadu in še dosegel koš, sledila je nova trojka finskega ostrostrelca in prednost dvakratnih evropskih prvakov je znašala le še točko. Minuto kasneje je po lepi podaji Aleksandra Ćapina izenačil Deon Thompson. Na drugi strani je odgovoril Barbour, ki je zadel za tri in začel zmagoviti niz Zagrebčanov.

Preostali trije slovenski klubi so igrali v soboto. Slovenski obračun v Domžalah je pripadel Heliosu (83:66), Krka pa je bila doma boljša od Crvene zvezde (75:73).