Deividas Gailius in Dino Murić sta bila med glavnimi Olimpijinimi strelci. Foto: Aleš Fevžer
Zmago Sagadin
Kaj lahko Zmago Sagadin pripravi Alešu Pipanu v polfinalu? Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Helios se je moral zelo potruditi za polfinale

V drugem sredinem četrtfinalu je Helios odpravil še enega drugoligaša - LTH Castings (70:80), tako da se je prvi dan zaključnega turnirja razpletel po pričakovanjih. Polfinale med Ljubljančani in Domžalčani bo ponovitev lanskega finala.

Izenačeno le po prvi četrtini
Zmaji v mariborski dvorani Tabor z igro niso navdušili, kljub temu pa v dvoboju z borbenim nasprotnikom niso imeli večjih težav. Po prvi četrtini so vodili le za štiri točke (24:20), do polčasa pa je razlika že narasla na 16 točk (52:36). Prvi strelec tekme je bil s 14 točkami Deividas Gailius.

Šenčur se je kot drugoligaš - trenutno zaseda drugo mesto v 2. SKL - drugič zapored uvrstil na zaključni turnir pokala Spar, tudi lani pa je v četrtfinalu naletel na devetnajstkratne pokalne prvake iz Ljubljane.

"V pokalu ni favoritov, ekipe iščejo svojo priložnost. Slabši vedno hočejo premagati boljšega. Odigrali smo dokaj resno, zbrano, imeli smo slabe trenutke v prvi četrtini, nato pa veliko naredili v drugi četrtini," je povedal trener Uniona Olimpije Aleš Pipan.

Izreden prvi polčas LTH-ja, nato prevladal Helios
Domžalčani so tehtnico na svojo stran nagnili v drugem polčasu, potem ko so po dveh četrtinah zaostajali s 34:37. LTH je v prvem polčasu narekoval visok ritem igre, natančno zadeval in nekaj minut pred odmorom povedel celo s 35:22. V drugem polčasu so Domžalčani zaigrali agresivneje ter uveljavili svojo kakovost in daljšo klop. Trener Zmago Sagadin je s pogostimi menjavami igralcev utrujal tekmeca, ključna člena pa našel v Maticu Rebcu z odličnim vodenjem (10 točk, 7 podaj) ter Đorđeju Majstoroviću pod košem (25 točk). Helios je vodstvo prevzel na začetku drugega dela, ga do zadnje četrtine povišal na +13, tako da je bil zmagovalec znan že pred zadnjimi minutami (65:55).

Sagadin s Heliosom zdaj nad Olimpijo
"Začeli smo premalo agresivno in dovolili, da so se košarkarji LTH Castingsa razleteli, zaradi česar so koši padali z vseh strani. Kar nekaj časa smo nato potrebovali, da smo vzpostavili ravnotežje ter dvignili agresivnost in hitrost. Med polčasom smo se dogovorili, da maksimalno pritisnemo in naredimo prednost. Ko je agresivnost in osredotočenje na vrhuncu, potem pride razlika v kakovosti do izraza. Vse čestitke tudi Gorenjcem, res so dobro izkoristili našo slabo igro in se dobro upirali. V polfinalu je situacija zdaj obrnjena, saj mi nimamo kaj izgubiti, zato upam, da bomo sproščeni, a hkrati dovolj angažirani, saj je Union Olimpija evropska ekipa. Ne vem kako se lahko kosamo z ekipami iz lige ABA, saj v tej sezoni ne igramo z njimi, je pa dejstvo, da ima Union Olimpija po imenih veliko močnejšo ekipo. Vseeno, favoriti ne zmagujejo vedno, zato bomo naredili vse, kar je v naši moči, da presenetimo," napoveduje trener Heliosa Sagadin.

V četrtek se bodo pomerile ekipe Krke in Rogaške ter Hopsov in Grosuplja. Polfinale je na sporedu v petek, finale pa v soboto ob 18.45.