V kraljevski kategoriji MX open je Tim Gajser drugič zapored postal državni prvak. Foto: AMZS Sport

Želel sem nastopiti pred domačimi navijači, zato sem kljub odsvetovanju zdravnikov dirkal. Toda padec dva kroga pred koncem ni bil tako nedolžen in je vse skupaj še poslabšal.

Tim Gajser
Tim Gajser
Štart preizkušnje MX open. Foto: AMZS Sport

Gajser je že med tednom napovedal, da bo, čeprav ima zlomljen palec, skušal nastopiti in s tem razveseliti številne navijače. Odlično pripravljena proga in številni dirkači v posameznih kategorijah so na zadnji dirki slovenskega prvenstva na najbolj znani stezi v Orehovi vasi predstavili motokros v najlepši luči.

S padcem je obnovil poškodbo palca
V kraljevski kategoriji MX open je drugič zapored državni prvak postal Tim Gajser, ki se je tokrat doma prvič tudi na dirki predstavil kot svetovni prvak razreda MX2. Pozdravila ga je množica navijačev, Gajser pa je držal obljubo in nastopil. V prvi vožnji je z atraktivno vožnjo tudi prvi prečkal ciljno črto. Drugo vožnjo pa je 19-letnik iz Pečk izpustil zaradi poškodbe palca, ki si ga je pri padcu v prvi vožnji dodatno poškodoval. "Želel sem nastopiti pred domačimi navijači, zato sem kljub odsvetovanju zdravnikov dirkal. Toda padec dva kroga pred koncem ni bil tako nedolžen in je vse skupaj še poslabšal. Po priporočilu zdravnika sem zato raje izpustil to vožnjo, ki ni o ničemer več odločala," je o še eni poškodbi dejal Gajser.

Zmaga v kategoriji open je tako pripadla Klemnu Gerčarju. Drugi je bil Peter Irt, tretji pa Toni Mulec. Skupno je po šestih dirkah Gajser zbral 225 točk, drugi Mulec 175, tretji je bil Ian Oskar Katanec s 151.

Pamcar najboljši v razredu MX2
V kategoriji R3 je na zadnji dirki zmagal Jan Švab, med mlajšimi veterani Bogomir Gajser, med starejšimi pa Alojz Fortuna. Med juniorji na 50-kubičnih motorjih je zmagal hrvaški motokrosist Antonio Blažekovič, v kategoriji do 65 ccm pa Gal Hauptman. V razredu MX85 je slavil hrvaški dirkač Nikola Hranić, medtem ko je v razredu MX125 slavil domačin Luka Milec. V razredu MX2 je bil najboljši Jan Pamcar.