Tim Gajser je tudi ob selitvi svetovnega prvenstva v Evropo pokazal svoje mojstrstvo in zmagal v prvi vožnji, drugo pa končal na osmem mestu. Foto: Hondaproracing

Na tretji postaji nove sezone svetovnega prvenstva na Nizozemskem je zmagal vodilni v skupnem seštevku Francoz Romain Febvre, drugi pa je bil Nemec Max Nagl.

Mladi štajerski šampion na hondi, ki je bil v nedeljskih kvalifikacijah četrti, je v zahtevnih razmerah v prvi vožnji "šolal" konkurenco. Odlično je štartal in vse do cilja mojstrsko nadzoroval položaj. Drugi je bil Nemec Maximilian Nagl, tretji pa Febvre.

V drugi vožnji elitnega razreda MXGP je Gajser spet odlično štartal in povedel, nato pa je imel precej težav in se je v 19. minuti celo povsem ustavil, pri čemer mu je ugasnil motor. Končal je na osmem mestu (najslabši izid v tej sezoni), najhitrejši pa je bil Febvre.

Na dirki je nastopil tudi Klemen Gerčar (Husqvarna). Prvo vožnjo je končal na 27. mestu, drugo na 29.

V skupnem seštevku svetovnega prvenstva vodi Febvre s 137 točkami. Gajser je drugi s 13 točkami zaostanka.

Naslednja dirka bo preizkušnja v Argentini 10. aprila.

Gajser po velikih težavah: Napake se dogajajo