Klemen Gerčar je razveselil domače navijače. Po štirih dirkah vodi v svetovnem prvenstvu s 155 točkami. Avstrijec Matthias Walkner jih ima 150, Estonec Gert Krestinov pa 143. Foto: Peter Kavčič
Gerčar v Orehovi vasi zmagal drugič zapored
Gerčar zmago proslavil s harmoniko

Na četrti dirki sezone je z zmago v prvi vožnji in četrtim mestom v drugi skupno slavil s točko prednosti pred Čehom Františkom Smolo (43:42), tretji pa je bil Estonec Gert Krestinov (40 točk). Najboljši slovenski motokrosist je imel pred domačo dirko, največjim tekmovanjem v tem športu v Sloveniji, lepo izhodišče v seštevku svetovnega prvenstva, saj je bil na drugem mestu. Na sobotnem treningu je imel nekaj smole, saj je padel prek krmila in poškodoval motocikel, a je stisnil zobe in si v kvalifikacijah zagotovil šesto izhodišče.
Opravičilo navijačem
V prvi vožnji je Gerčar pred 6.000 gledalci pod obronki Pohorja po začetnem drugem mestu takoj prišel v vodstvo, ki ga ni več spustil iz rok. Podobno je bilo tudi v drugi. Domači dirkač je začel silovito in si že po polovici kroga privozil veliko prednost. Razliko pred zasledovalci je nato uspešno obdržal skoraj do konca, a vse ni šlo po načrtih. V zadnjem krogu je namreč padel in izgubil vodstvo. Ciljno črto je prečkal kot četrti, za Krestinovom, Smolo in Čehom Martinom Michekom, s kančkom sreče pa je v seštevku obeh voženj zadržal minimalno prednost pred Smolo.

"Bil je težak konec tedna. Prva dirka se je odlično razpletla. V drugi sem naredil napako in zapeljal na kamen, ki ga v prejšnjem krogu tam še ni bilo. A vseeno sem se pobral in uspelo mi je končati dirko s skupno zmago, kar je bil tudi cilj tega vikenda. Še naprej bom trdo delal, garal in to je lep obet za naprej. Nekaj posebnega je zmagati pred domačimi navijači, čeprav bi se jim rad kar malo opravičil, da nisem do konca izpeljal še tiste zadnje četrtine kroga tako, kot sem si želel," je svojo napako podoživel Gerčar.

Pri dekletih zmaga v Italijo
Nastopili so še trije Slovenci. Rok Bekanovič je končal na 17. mestu z devetimi točkami, brez točk pa sta ostala Theo Urbas na 23. mestu in Borut Koščak na 33.

Na dirki deklet je zmagala Italijanka Chiara Fontanesi, druga je bila Nemka Stephanie Laier, tretja pa Avstralka Meghan Rutledge.