Marc Marquez je najbolje odpeljal kvalifikacije pred dirko za VN Nemčije. Foto: EPA

Drugi čas je v najmočnejšem razredu motoGP-ja dosegel Italijan Danilo Petrucci, tretji pa je bil Španec Dani Pedrosa.

Za Marqueza, ki je na tem dirkališču v vseh kategorijah zmagal že sedemkrat, je ta "pole position" tretji v sezoni, skupno pa že osmi zaporedni na nemškem prizorišču.

Slabše so se odrezali Italijan Valentino Rossi, zmagovalec zadnje preizkušnje prejšnji teden v Assnu, ki je bil le deveti, še mesto slabše izhodišče na nedeljski dirki pa si je privozil vodilni v skupnem seštevku Italijan Andrea Dovizioso. Drugi Yamahin dirkač Španec Maverick Vinales je bil 11.

V SP po osmih dirkah, dirkače po nedeljski dirki v Nemčiji čaka enomesečni poletni premor, vodi Doviziso s 115 točkami, Vinales je drugi s 111, Rossi pa tretji s 108. Zmagovalec današnjih kvalifikacij Marquez je na četrtem mestu s 104 točkami.