Andrea Dovizioso se na Japonskem odlično počuti. Foto: Reuters
Dani Pedrosa
Dani Pedrosa je dosegel tretji čas kvalifikacij. Foto: Reuters

V prvi štartni vrsti bosta dirko začela še Italijan Valentino Rossi (Yamaha), ki je bil drugi, in Španec Dani Pedrosa (Honda), ki je bil tretji.

Marquez si lahko zagotovi naslov
Medtem ko si je Dovizioso privozil drugi najboljši startni položaj kariere - prvega si je privozil pred štirimi leti prav tako na Japonskem -, pa bo vodilni v skupnem seštevku prvenstva Marc Marquez začel iz druge vrste, potem ko je dosegel četrti čas kvalifikacij. Marquez, ki je imel tehnične težave, bi si z zmago v Motegiju predčasno že zagotovil naslov svetovnega prvaka.

Dovizioso postavil rekord
Dovizioso je s časom 1:44,502 minute dosegel nov rekord kvalifikacij na dirkališču v Motegiju, Ducatiju pa je privozil prvi "pole position" v zadnjih štirih letih, potem ko je bil v kvalifikacijah dirke za VN v Valencii leta 2010 najhitrejši Avstralec Casey Stoner.