Tim Gajser se je v obeh vožnjah po slabem štartnem položaju prebil med deseterico. Foto: hondaproracing.com
Gajserju šesto mesto v Švici

Na dirki svetovnega prvenstva v motokrosu v Frauenfeld-Gachnangu je najboljši slovenski dirkač Tim Gajser osvojil šesto mesto, potem ko je bil sedmi v prvi in peti v drugi vožnji.

Prvič v sezoni so na dirki do točk prišli vsi Slovenci, ki so nastopili: poleg Gajserja sta v Frauenfeld-Gachnangu tekmovala še Jernej in Peter Irt, ki sta drugo vožnjo končala na 18. in 19. mestu, skupno pa jima je to prineslo 21. in 22. mesto.

Na vrhu se je zmage veselil Jeffrey Herlings, ki je dobil drugo vožnjo, enako število točk (40) je imel drugi Francoz Gautier Paulin. Tretji je bil vodilni v SP-ju Italijan Antonio Cairoli. Domačin Arnaud Tonus, ki je dobil prvo vožnjo, druge po padcu ni končal.

Skupno je na prvem mestu v SP-ju ostal prepričljivo vodilni Cairoli, ki ima zdaj že 605 točk, drugi je današnji zmagovalec Herlings s 508, tretji pa Paulin s 486. Tim Gajser je ostal na petem mestu, ima pa 406 točk. Peter Irt je skupno na 41. mestu s štirimi točkami, njegov brat je s točko manj na 44. mestu.