Marc Marquez je v skupnem seštevku za svetovno prvenstvo še povečal prednost pred najbližjimi zasledovalci. Foto: EPA

Štart je bil res slab, a sem vedel, da bo pomembnejše nadaljevanje dirke. Čakal sem na primerno priložnost, sledil sem Jorgeju in Daniju, in ko sem bil spredaj, sem lahko še nekaj dodal svojemu ritmu in brez težav zmagal.

Marc Marquez
Takole je Marquez prečkal ciljno črto v Indianapolisu. Foto: EPA

Glede na to, da zaradi poškodbe nimam pravega položaja na motorju, sem zadovoljen, saj se težko prilagajam. Na koncu sem sicer imel nekaj težav, a mi je uspelo ostati zbran.

Dani Pedrosa
Jorge Lorenzo
Jorge Lorenzo se je moral tokrat zadovoljiti s tretjim mestom. Foto: EPA

V končnici dirke je bilo zelo napeto v boju za četrto mesto, za katerega ste udarila Valentino Rossi in Cal Crutchlow, ki je v zadnjem ovinku padel na 5. mesto. Med seboj sta se v zadnjih ovinkih udarila tudi oba ducattija.

Štart ni bil po Marquezovem okusu
Začetek sicer ni bil povsem po njegovem okusu. V kvalifikacijah si je v soboto priboril najboljši položaj z novim rekordom proge, toda po slabšem startu sta mimo njega prišla tako Lorenzo kot Pedrosa. Uvodni krogi so tako minili v pripravi napada mladega vzhajajočega zvezdnika elitnega razreda na oba tekmeca, ki sta se v Indianapolisu vrnila po poškodbah zaradi padcev na prejšnjih dirkah, a nihče izmed njiju še ni povsem zdrav. Najprej je moral popustiti Lorenzo, štiri kroge pozneje, v 13. krogu, pa je bil Marquez še pred moštvenim sotekmovalcem. Od takrat ni bilo več vprašanja o zmagovalcu, saj je Marquez do konca vztrajno povečeval naskok.

Razburljiv konec dirke
V boju za drugo stopničko pa je po napaki Lorenza krog pred koncem do prednosti prišel Pedrosa in dirko tudi končal na drugem mestu. Tik pod stopničkami je ostal Valentino Rossi, začel je šele z devetega mesta, potem ko se je v zadnjih krogih ostro boril s Calom Crutchlowom in Alvarom Bautisto. Na osmem mestu je končal debitant v tem razredu Bradley Smith, ki je izkoristil napako tekmecev, ko sta se v zadnjem krogu skorajda zaletela Ducatijeva dirkača Nicky Hayden in Andrea Dovizioso, a sta se po vožnji čez robnik le rešila ter končala na devetem in desetem mestu.

Zmagala še Rabat in Rins
Španec Esteve Rabat je zmagovalec dirke v razredu moto2. Drugo mesto je osvojil Japonec Takaaki Nakagami, tretji je bil Britanec Scott Redding, ki je s tem ostal v vodstvu skupnega seštevka po devetih dirkah sezone. V najšibkejšem razredu moto3 je slavil Alex Rins (KTM). Španski uspeh sta z drugim in tretjim mestom dopolnila njegova rojaka Alex Marquez (KTM) in Maverick Vinales (KTM). Skupno vodstvo je po deveti dirki sezone obdržal še en Španec Luis Salom (KTM), ki je bil v nedeljo peti.