Darko Peljhan je v razmiku 22 let osvojil šest naslovov slovenskega prvaka. Tokrat je najhitreje prevozil osem brzincev v dolžini 77 km. Foto: BoBo

45-letni Peljhan je šestič postal najboljši v državi. Med prvo in zadnjo zmago pa je minilo 22 let. Torkat je Peljhan s sovoznico Tino Lazar (Mitsubishi Lancer) s 46,1 sekunde prednosti slavil pred Grego Premrlom in Gregorjem Brešerjem, medtem ko sta Jani Trček in Vili Ošlaj na tretjem mestu zaostala še 1,6 sekunde več.

Rok Turk, ki se je pred idrijskim relijem s Peljhanom boril za skupno zmago, je zdrsnil na peto mesto. Na prvih petih relijih sezone je Peljhan v slovenskem seštevku zmagal v Mariboru in Poreču, Turk pa je bil najboljši na reliju Velenje Saturnus in Novi Gorici, a je tudi dvakrat ostal brez točk. Aleks Humar je zmagal v Železnikih.

"Lahko rečem, da sem šel na to dirko povsem neobremenjen. Še najbolj mi je šlo za to, da bi obdržala prednost pred sovoznikom od Janija Trčka, da Tina osvoji svoj prvi naslov ... Letos imamo v planu še italijansko prvenstvo, po makadamu, skušamo namreč prodreti tudi na italijanski trg. Tam je zanimivo, trg je večji, tekmovalcev ogromno, vsak konec tedna je pet, šest dirk, tako da se da izbirati," je dejal slovenski prvak. Na reliju je sicer nastopilo 37 posadk, med njimi pa ni bilo lanskega prvaka Humarja.