Alberto Tomba je tudi v Kitzbühlu dokazal, da je bil sredi 90. let največji mojster vijuganja med slalomskimi vratci. Foto: EPA

Za Tombo je bila to osma zmaga sezone in 41. kariere. Košir je zaostal 82 stotink sekunde, Furusetha pa je prehitel za 12 stotink. Andrej Miklavc je zasedel 8. mesto. V Kitzbühlu se je zbralo 25.000 gledalcev.

1959
Rodil se je rodil eden najboljših alpinistov na svetu Pavle Kozjek, prvi Slovenec na Mount Everestu brez dodatnega kisika. Kozjek je splezal na štiri osemtisočake. Skupno je opravil več kot 1.000 vzponov, od tega nad 100 prvenstvenih. Preizkusil se je v vseh gorovjih sveta. Tragično je umrl leta 2008 pri sestopu z Mustagh Towerja v Pakistanu.

1967
Odigran je bil prvi Super Bowl - finale Lige NFL v ameriškem nogometu. V Los Angelesu sta se srečali moštvi Green Bay Packersov in Kansas City Chiefsov. Green Bay je zmagal s 35:10.

1975
Rodila se je francoska teniška igralka Mary Pierce. Osvojila je 18 WTA-turnirjev, od tega dva za grand slam. Leta 1995 je dobila Odprto prvenstvo Avstralije, leta 2000 pa Odprto prvenstvo Francije. Leta 2004 je Pierceova na Roland Garrossu igrala v finalu, kjer je bila Justine Henin Hardenne prepričljivo boljša.

1998
Hrvaški nogometni trener Tomislav Ivić je postal selektor Irana.

2000
Avstrijec Josef Strobl, ki je ob koncu kariere tekmoval za Slovenijo, je zmagal na smuku v Wengnu. Drugi je bil njegov rojak Hermann Maier, tretji pa Kanadčan Ed Podivinsky. Peter Pen je osvojil 28. mesto, kar so bile prve slovenske smukaške točke sezone.