Zlatko Zahovič je z izjemnim prostim strelom v 94. minuti izenačil izid proti Jugoslaviji. Foto: EPA
Jerry Sloan
Jerry Sloan je na klopi Utaha postal prava legenda. Foto: EPA
Byron Scott
Byron Scott je v igralski karieri blestel predvsem v dresu LA Lakersov. Foto: EPA
Venus Williams
Venus Williams je leta 1999 premagala sestro Sereno v Key Biscaynu. Foto: EPA

Gostje so bili v prvem polčasu boljši tekmec, Slovencem pa ni uspevalo tako rekoč nič. V 33. minuti je Nikola Lazetić podal žogo v sredino do osamljenega Sava Miloševića, ki jo je potisnil v mrežo. Na začetku 2. polčasa je nerazpoloženega Mirana Osterca zamenjal Sebastjan Cimerotič, toda pravih akcij še vedno ni bilo. Potem pa odrešitev v sodnikovem podaljšku: nizozemski sodnik Dick Jol je strogo dosodil prosti strel s približno 25 metrov. Zlatko Zahovič je mojstrsko streljal in zadel levi spodnji vratarja Kocića ter poskrbel za veliko slavje 9.000 gledalcev za Bežigradom.

1942
Rodil se je košarkarski trener Jerry Sloan. V Ligi NBA je igral za Chicago Bullse in z njimi osvojil 1. mesto v Centralni diviziji. Leta 1987 je prevzel Utah, na klopi Jazzov pa je vztrajal vse do leta 2011. Nepozabna generacija na čelu s Karlom Malonom in Johnom Stocktonom se je v letih 1997 in 1998 uvrstila v veliki finale, kjer pa so bili obakrat s 4:2 boljši Chicago Bullsi, za katere je takrat igral Michael Jordan.

1961
Rodil se je nekdanji košarkar in trener Byron Scott. V ligi NBA je med letoma 1984 in 1993 igral za Los Angeles Lakerse, ki so imeli v osemdesetih letih "show time" ekipo. Scott je bil soigralec Magica Johnsona, Jamesa Worthyja in Kareema Abdula Jabbarja. V letih 1985, 1987 in 1988 se je veselil naslova prvaka. Še posebej je blestel leta 1988, ko je imel povprečje 21,7 točke na tekmo, Lakersi pa so v finalu v izjemno napeti seriji ugnali Detroit Pistonse s 4:3 v zmagah. V sezonah 1993/94 in 1994/95 je igral za Indiano, potem pa še eno leto za Vancouver. V sezoni 1996/97 se je vrnil k Lakersom.

Scott je po koncu kariere postal odličen trener. Med letoma 2001 in 2004 je vodil New Jersey. Netsi so imeli leta 2001 26 zmag in 56 porazov, v naslednji sezoni pa so nanizali kar 52 zmag v rednem delu in se prebili v finale Lige NBA, kjer so bili s 4:0 boljši Los Angeles Lakersi. Tudi junija 2003 so se Netsi uvrstili v finale, a je bil San Antonio premočan. Spursi so slavili s 4:2 v zmagah. Treniral je tudi New Orleans, pred sezono 2010/11 pa je prevzel Cleveland.

1962
Rodil se je alpski smučar Jure Franko. Na olimpijskih igrah leta 1984 v Sarajevu je postal veliki junak, potem ko je v veleslalomu prismučal do srebra. To je bila prva medalja za Jugoslavijo na olimpijskih igrah. Prehitel ga je le Švicar Max Julen. V svetovnem pokalu je bil trikrat tretji, 23-krat se je uvrstil med najboljših deset. Po sezoni 1984/85 je končal športno pot.

1972
Wilt Chamberlain je odigral zadnjo košarkarsko tekmo. V karieri je odigral 1.045 tekem v Ligi NBA, v 14 letih ni niti enkrat predčasno končal tekme zaradi šestih osebnih napak. Nepozaben pa bo ostal njegov rekord Lige NBA, ko je na tekmi med Philadelphio in New Yorkom marca 1962 dosegel 100 točk.

1999
Američanka Venus Williams je v finalu teniškega turnirja v Key Biscaynu premagala mlajšo sestro Sereno s 6:1, 4:6 in 6:4. Venus je ubranila naslov in hkrati v prvem finalu dveh sester v zgodovini WTA-turnirjev potrdila premoč nad mlajšo sestro, ki do takrat še ni nikoli ugnala Venus. V naslednjih letih so se razmerja moči med sestrama korenito spremenila.

2000
Hokejisti Olimpije so z zmago na četrti finalni tekmi na Jesenicah z 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) osvojili šesti zaporedni naslov državnih prvakov. V prvi tretjini sta se moštvi zaprli in čakali na napake nasprotnikov. Acroni Jesenice so povedle v 31. minuti, ko je Gregor Por ukanil vratarja zmajev Stana Reddicka. Do konca tretjine so Ljubljančani jalovo poskušali izid izenačiti, Jeseničani pa so že začeli braniti minimalno vodstvo, ki bi jim omogočilo še peto finalno tekmo. Ljubljančani so v zadnji tretjini povsem prevladovali. Po akciji Roberta Ciglenečkega in Ildarja Rahmatulina je v 43. minuti izenačil Gregor Polončič, štiri minute pozneje pa je Ciglenečki poskrbel za končno odločitev.