Košarkarji moskovskega CSKA-ja so še zmago oddaljeni od uvrstitve na zaključni turnir. Foto: EPA
Daniel Hackett
Armanijev Daniel Hackett (levo) je prodiral mimo Tyresa Ricea. Foto: EPA

Prvo tekmo je CSKA dobil po podaljšku (77:74), tokrat pa je z Grki opravil precej lažje. Srečanje se je prelomilo na začetku druge četrtine, ko so domači v petih minutah naredili delni izid 14:0 in povedli s 35:19.

Panathinaikos v napadu povsem razglašen
Gostje v nadaljevanju niso imeli nikakršnih možnosti, da bi ogrozili vodstvo domačih. Panathinaikos je iz igre metal le 31-odstotno (za dve 14/38, za tri 4/20), medtem ko je CSKA zadel 63 odstotkov vseh metov iz igre (za dve 24/37, za tri 9/15). Moskovčani so dobili skok s 34:23. Pri CSKA-ju je bil s 23 točkami najboljši Sonny Weems. Na drugi strani je bil Roko Ukić edini, ki je dosegel dvomestno število točk (15).

Armani vodil od začetka do konca
V obračunu med Milanom in Maccabijem je izid v zmagah izenačen na 1:1, saj je Emporio Armani po porazu na prvi tekmi (99:101) tokrat slavil z 91:77. Domači so vodili vso tekmo, izid ni bil niti enkrat poravnan. Strelsko se je s 17 točkami najbolj izkazal Curtis Jerrells.

KOŠARKA

EVROLIGA (M)

ČETRTFINALE, drugi tekmi

CSKA MOSKVA - PANATHINAIKOS 2:0
77:51 (21:19, 18:6, 11:14, 27:12)
Weems 23, Micov 12, Krstić 10; Ukić 15, Mavrokefalidis 8, Gist 6.

EMPORIO ARMANI - MACCABI 1:1
91:77 (25:17, 22:17, 19:21, 25:22)
Jerrells 17, Kangur in Moss 13, Langford 12; Tyus 16, Blu 12, Rice 10.

Tretji tekmi bosta v ponedeljek.

Odigrano v četrtek:
REAL MADRID - OLYMPIACOS 2:0
82:77 (30:23, 23:21, 17:18, 12:15)
Bourousis 19 in 10 skokov, Fernandez 15, Mirotić 14, Rodriguez in Llull po 11; Spanoulis 18, Lojeski 13, Petway in Dunston po 12, Printezis 10.

BARCELONA - GALATASARAY 2:0
84:63 (21:8, 22:17, 18:16, 23:22)
Oleson 14, Abrines 13, Huertas 12, Tomić 11, Papanikolaou 10, Lorbek 7 (3/10 iz igre) in 1 skok ... Nachbar 2 (1/5 iz igre) in 3 skoki; Domercant 11, Arslan 10.

Tretja tekma med Barcelono in Galatasarayem bo v nedeljo, med Realom in Olympiacosem pa v ponedeljek.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na tri zmage po sistemu 2-2-1.