Sergio Ramos je takole zadel z glavo. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi z 11 zadetki vodi na lestvici strelcev. Cristiano Ronaldo in Luis Suarez sta jih zbrala po deset. Foto: Reuters

Madridčani, ki jih prihodnji teden čaka nastop na klubskem svetovnem prvenstvu na Japonskem, so igrali brez Cristiana Ronalda, Luke Modrića, Karima Benzemaja in še nekaterih nogometašev. Zmagoviti zadetek je v 93. minuti po podaji Tonija Kroosa iz kota z glavo dosegel kapetan Sergio Ramos, ki je že prejšnjo soboto v 90. minuti rešil svoje moštvo na el clasicu v Barceloni (1:1).
Real je še 35. tekmo zapored v vseh tekmovanjih ostal neporažen in je s tem popravil klubski rekord iz sezone 1988/89.
Po prvem polčasu, v katerem so gostje prek Celsa Borgesa zadeli vratnico, je bilo 0:0, v 50. minuti pa je mrežo Deportiva, ki je pri dnu lestvice, z lepim strelom od daleč načel Alvaro Morata. V 63. in 65. minuti je za šok na Santiagu Bernabeu poskrbel nekdanji napadalec Reala Joselu, ki je z dvema zadetkoma pripravil preobrat. Najprej je žogo izgubil Casemiro, do katere je prišel Florin Andone, Romun pa je po hitrem protinapadu podal tudi za drugi gol. V 84. minuti je na 2:2 izenačil 23-letni rezervist Mariano Diaz Mejia s svojim prvim zadetkom v La Ligi.
Barcelona je že popoldne v gosteh z 0:3 odpravila Osasuno. Vsi trije goli so padli v drugem polčasu. Prvega je prispeval Luis Suarez v 59. minuti, dva pa je dodal Lionel Messi. Argentinec je končni izid postavil v 92. minuti, ko se je poigral z domačo obrambo in prevzel vodstvo na lestvici strelcev (11). V vlogi podajalca se je pri uvodnih dveh zadetkih izkazal Jordi Alba. Razlika na vrhu ostaja šest točk.