Cole Palmer je poskrbel za čudežno vrnitev Chelseaja. Takega rajanja navijačev na tribunah Stamford Bridgea v tej sezoni še ni bilo. Foto: EPA

Rdeči vragi so doživeli najgrenkejši poraz sezone. Po zaostanku z 0:2 so se vrnili in povedli s 3:2. Na sporedu je bilo še osem minut sodnikovega dodatka in tik pred iztekom je Diogo Dalot v kazenskem prostoru podrl Nonsa Maduekeja. Palmer je z bele točke izenačil na 3:3.

United je brezglavo krenil s sredine igrišča. Carney Chukwuemeka je imel po protinapadu veliko priložnost za zmagoviti gol, a se je žoga odbila v kot. Enzo Fernandez je podal do Palmerja, ki je z levo nogo zadel Scotta McTominaya, žoga je spremenila smer in Andre Onana v vratih vragov je bil nemočen.

Sorodna novica Foden pokopal Aston Villo, mrtvi tek za naslov se tako nadaljuje

To je bila največja zmaga modrih v tej sezoni. O tem preobratu globoko v sodnikovem dodatku se bo govorilo še dolgo.

Onana slabo posredoval po strelu Gallagherja
Ekipi, ki sta dolga leta krojili vrh angleškega nogometa, sta v veliki krizi in v prihodnji sezoni ne bosta igrali v Ligi prvakov. Tekma je bila prava paša za oči za gledalce, oba trenerja pa nista bila ravno navdušena, saj taktične discipline ni bilo v igri.

V 4. minuti je Malo Gusto podal v kazenski prostor, gostom žoge ni uspelo odbiti in prišla je do Conorja Gallagherja, ki jo je z desnico poslal v mrežo. Streljal je po sredini vrat, Onana pa je zelo slabo posredoval.

Palmer z bele točke povišal na 2:0
Modri so dobili silovit zalet. V 19. minuti je Anthony podrl Marca Cucurello v kazenskem prostoru. Palmer je bil zanesljiv z enajstih metrov, Onana je krenil v napačno smer. V 25. minuti je imel Axel Disasi izjemno priložnost za 3:0, a je z glavo s šestih metrov streljal čez vrata.

Alejandro Garnacho se je izkazal z dvema zadetkoma, a to ni bilo dovolj niti za točko. Foto: EPA

Garnacho in Fernandes hitro izenačila
Rdeči vragi so se pobrali v zaključku prvega polčasa. V 34. minuti je veliko napako naredil Moises Caicedo, ki je skušal podati do Benoita Badiashila. Žogo je prestregel Alejandro Garnacho, ki je stekel sam proti vratom in z levo nogo matiral Đorđeja Petrovića v vratih Chelseaja. Pet minut zatem je izenačil Bruno Fernandes z glavo po natančnem predložku Dioga Dalota.

Rdeči vragi sredi drugega dela povedli
United je zelo dobro začel tudi drugi polčas, ko je bila igra popolnoma odprta. Ni bilo veliko taktiziranja, obe ekipi sta stavili na napad. V 67. minuti je Anthony z desne strani z zunanjim delom stopala mojstrsko poslal predložek v sredino kazenskega prostora, Garnacho pa je z glavo ukanil Petrovića, ki je prehitro zapustil vrata.

21-letni Palmer je pravo odkritje sezone. Deset let se je kalil v akademiji Manchester Cityja, zdaj pa blesti na Stamford Bridgeu. Foto: EPA

Trener Chelseaja Mauricio Pochettino je moral tvegati. V 71. minuti so vstopili Raheem Sterling, Chukwuemeka in Alfie Gilchrist, nato pa še Trevoh Chalobah in Madueke. Pri vragih je vstopil nekdanji igralec Chelseaja Mason Mount, ki je ob vsakem dotiku z žogo prejel glasne žvižge s polnih tribun.

Palmer v minuti zrežiral čudežno vrnitev modrih
Modri so močno pritisnili, a vse je kazalo, da se bo tudi osem minut sodnikovega dodatka izteklo. Ob koncu 97. minute je Madueke z desne strani prodrl v kazenski prostor, Dalot pa ga je zadel v peto. Sodnik Jarred Gillett je takoj pokazal na belo točko. Palmer je z levico znova zanesljivo zadel, Onana je izbral napačen kot.

Sodnik Gillet je že gledal na uro, ko je Palmer v 101. minuti zagotovil Chelseaju vse tri točke in prvo zmago nad Manchester Unitedom po letu 2017.

Mauricio Pochettino je dočakal največjo zmago na klopi Chelseaja. Foto: AP

Pochettino: Ta zmaga nam bo zelo pomagala
"Res sem srečen, saj smo si zaslužili to zmago. Vsekakor ni bilo lahko, a večji del tekme smo bili boljši. Zelo dobro smo začeli tekmo, nato pa smo hitro prejeli dva zadetka. Manchester United je odličen v hitrih prehodih iz obrambe v napad. Ta zmaga nam bo zelo pomagala. Navezali smo pravi stik z navijači, ki so nas nosili v težkih trenutkih. Palmer je odigral neverjetno tekmo, že dolgo poznam njegovo veliko kakovost. Upam, da se bomo dobro pripravili na naslednjo tekmo, ne bo lahko po takem zaključku," je poudaril Pochettino.

Ten Hag: V petih dneh smo zapravili pet točk v zadnji minuti sodnikovega dodatka
"To je bila tekma za navijače, številne odlične poteze. Manchester United si preprosto ne sme privoščiti dveh spodrsljajev v zadnji minuti tekme. V petih dneh smo zapravili pet točk v zadnji minuti sodnikovega dodatka. Če želimo igrati v Ligi prvakov, je to nesprejemljivo. Zelo smo razočarani, saj bi morali dobiti to tekmo," je bil potrt trener rdečih vragov Erik ten Hag, ki ga v prihodnjih dneh znova čakajo številne kritike. Angleški mediji ne odpuščajo po tako grenkih porazih, že v soboto pa so njegovi varovanci prejeli zadetek v 99. minuti v Brentfordu (1:1).

Cody Gakpo je potrdil zmago Liverpoola na Anfieldu. Foto: EPA

Liverpool v zadnje četrt ure strl odpisani Sheffield United
Liverpool, ki je neporažen na zadnjih 28 domačih prvenstvenih tekmah, je ugnal Sheffield United s 3:1 in ostaja na vrhu.

Redsi so povedli v 17. minuti, ko je zadel Darwin Nunez. Conor Bradley je z avtogolom goste pripeljal na 1:1, zmago domačim pa sta zagotovila Alexis Mac Allister v 76. z močnim strelom z roba kazenskega prostora in Cody Gakpo v 90. minuti z glavo.