Evropska liga/Pokal Uefa
slice
Maribor precej suvereno preskočil prvo oviro
Zadela Amir Dervišević in Marcos Tavares, 19. julij 2018 ob 22:19 Nogometaši Maribora so na povratni tekmi 1. kroga kvalifikacij za Evropsko ligo z 2:0 premagali 15-kratne albanske prvake Partizani in se zanesljivo prebili v 2. krog.
70
Domžale naprej po zaslugi gola v gosteh; Rudar s kar 10:0
13
19. julij 2018 ob 23:22 Nogometaši Domžal so se na povratni tekmi 1. kroga kvalifikacij za Evropsko ligo s Širokim Brijegom razšli z 1:1 in si zagotovili napredovanje.
Vijoličasti tudi pred povratno tekmo v karanteni
17
18. julij 2018 ob 19:44 Nogometaši Maribora, Domžal in velenjskega Rudarja bodo v četrtek odigrali povratne tekme 1. kroga kvalifikacij za Evropsko ligo.
Domžalčani v drugem polčasu zapravili lepo prednost
41
12. julij 2018 ob 21:52 Nogometaši Domžal so se na prvi tekmi 1. kroga kvalifikacij za Evropsko ligo s Širokim Brijegom razšli z remijem (2:2). Na stadionu Pecara so zapravili vodstvo z 2:0.
Maribor iz Tirane s pomembno zmago, kar sedem golov Rudarja
143
12. julij 2018 ob 20:17 Maribor in Rudar sta uspešno opravila s prvim testom v kvalifikacijah za Evropsko ligo. Vijoličasti so z 1:0 v gosteh ugnali albanski Partizani, Velenjčani pa s kar 7:0 doma sanmarinski Tre Fiori.
Evropa: Maribor med nosilci, Olimpija ne 19. junija bodo znani nasprotniki slovenskih klubov v evropskih nogometnih pokalih. Klub Olimpija bo zaradi slabega koeficienta v kvalifikacijah za Ligo prvakov nenosilec.
102
Jan Oblak že med slovenskimi nogometnimi legendami "Jan Oblak je z zmago v Evropski ligi na klubski ravni že presegel Zlatka Zahoviča in je ob boku Srečka Katanca in Braneta Oblaka."
48
Uefa: Oblak najbolj izstopajoč vratar v Evropski ligi Potem ko je Jan Oblak z Atleticom osvojil svojo prvo lovoriko, je vse bogatejša njegova zbirka osebnih priznanj.
29
Atletico naslednji, ki je izkoristil drugo priložnost Atletico Madrid je osma ekipa, ki je osvojila Evropsko ligo (oziroma njeno predhodnico Pokal Uefa) tako, da je sezono začela v Ligi prvakov.
4
Oblakovi presežki dobili potrditev tudi z ekipno lovoriko Janu Oblaku bi zaupal, da ujame mojega dojenčka z balkona, je zanesljivost slovenskega vratarja, ki je v sredo z Atleticom osvojil naslov v Evropski ligi, slikovito ponazoril eden izmed švedskih ...
38
Maribor dvakrat igral proti poznejšemu finalistu Letošnja finala evropskih nogometnih pokalov sta v marsičem zanimiva tudi iz perspektive slovenskega nogometa.
63
Prva evropska lovorika za Oblaka po finalnem šovu Griezmanna Antoine Griezmann je bil neustavljiv v finalu Evropske lige v Lyonu. Z dvema zadetkoma je zrežiral zmago madridskega Atletica nad Marseillom s 3:0.
113
Simeone: Zdaj si želim še bolj "tečno" ekipo Nogometaši madridskega Atletica in Marseilla bodo v sredo ob 20.45 v Lyonu igrali finale Evropske lige. Jan Oblak bo poskušal priti do svoje prve evropske klubske lovorike.
10
Finale Lige prvakov bo sodil Srb Mažić Uefa je sporočila, da bo finalni obračun Lige prvakov med Realom Madrid in Liverpoolom 26. maja v Kijevu sodila srbska peterica na čelu z Miloradom Mažićem.
52
Kaznovani Diego Simeone tudi v finalu le na tribuni Atletico se je uvrstil v finale Evropske lige, kjer se bo v Lyonu 16. maja pomeril z Marseillem, a ob igrišču Madridčane ne bo vodil Diego Simeone, saj je kaznovan.