Pedro Rodriguez in Lionel Messi sta zrežirala veliko zmago Barce. Foto: EPA
Lionel Messi
Takole je Messi v 33. minuti načel mrežo Reala. Foto: Reuters
Dani Alves, Bojan Krkić in Victor Valdes
Dani Alves, Bojan Krkić in Victor Valdes se veselijo zmage po zadnjem sodnikovem pisku. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je sklonjene glave zapuščal veliki derbi. Foto: Reuters
Messi popolnoma zasenčil Ronalda

Kraljevi klub je pred tem dobil zadnjih 12 tekem v Primeri division, ki je tudi še edina preostala njihova možnost za lovoriko v letošnji sezoni. Trener Barcelone Pep Guardiola je doslej vodil ekipo na štirih večnih derbijih in prav vse je dobil. 2. maja lani je bilo v Madridu kar 2:6, prvi letošnji medsebojni obračun pa je 30. novembra odločil Zlatan Ibrahimović (1:0). Švedski napadalec je bil poškodovan, pri Realu pa je manjkal Ricardo Kaka.

Na začetku srečanja so imeli gostitelji rahlo pobudo. V 33. minuti je Xavi lepo zaposlil Lionela Messija, ki je mojstrsko poslal Raula Albiola v prazno in ukanil tudi Ikerja Casillasa. Najlepšo priložnost za izenačenje je imel pet minut pozneje Xabi Alonso, ki pa je z glavo meril prek vrat. Ob koncu prvega dela je nerazpoloženi Gonzalo Higuain z ugodnega položaja streljal pod oblake, Marcelo pa je bil izjemno nespreten v protinapadu. Katalonci so imeli v prvem polčasu 59 odstotkov igralnega časa žogo v svojih nogah.
Real napadal, Pedro zadel
Po odmoru so gostitelji pritisnili, a doživeli 'hladen tuš' v 56. minuti, ko je Xavi poslal žogo v prazen prostor do Pedra, ki je lepo počakal in z levico matiral Casillasa. Trener Reala Manuel Pellegrini je namesto slabega Marcela v igro poslal Gutija, ki je takoj opozoril nase. V 59. minuti je podal do Rafaela van der Vaarta, ki se je popolnoma sam znašel pred Victorjem Valdesom, a vratar Barce je žogo odbil.

Jalov pritisk kraljevega kluba

Real je vse bolj stiskal obroč okoli kazenskega prostora Barce, a je prišel le do strelov od daleč. V 72. minuti je razigrani Xavi znova mojstrsko zaposlil Messija, njegov strel pa je Casillas odbil. Tudi pet minut pozneje je domača obramba zelo slaba lovila Messija v nedovoljeni položaj, znova pa je dokončno odločitev preprečil Casillas. Pellegrini je v igro poslal še napadalca Raula Gonzaleza in Karima Benzemaja. Francoz je v sodnikovem podaljšku z glavo meril mimo vrat, te priložnosti pa mnogi razočarani gledalci niso več videli, saj so že precej pred koncem srečanja zapustili stadion.
Pellegrini se ne predaja
"Igrali smo proti ekipi, ki je dobila vseh 15 domačih tekem v letošnji sezoni. Zmagali smo dokaj gladko. Nismo igrali briljantno, a proti tako močnemu nasprotniku je treba igrati tudi z glavo," je na novinarski konferenci po tekmi povedal Guardiola. "To je velik udarec za nas, a oni še niso prvaki," je dodal Pellegrini.