Apoel je prvi ciprski klub, ki se je prebil v osmino finala. Foto: Reuters
Valencia
Valencia je do vrha napolnila mrežo Genka. Foto: EPA
Hulk
Hulk je načel mrežo Šahtarja. Foto: Reuters

S tem so si že zagotovili prvo mesto v skupini H. Barca je prvič povedla v 14. minuti. Po podaji Seydouja Keitaja z leve strani je iz neposredne bližine druge vratnice žogo v lastno mrežo preusmeril Mark van Bommel. Ob njem je bil tudi Xavi. Nekaj minut pozneje so bili Katalonci na pragu povišanja vodstva na 2:0, a je Christian Abbiati ubranil strel Cesca Fabregasa iz voleja.
Izenačenje Ibrahimovića
Visokemu ritmu tekmecev je kmalu sledil tudi Milan. V 19. minuti je najprej Robinho po podaji Kevina Princea Boatenga z desne strani zgrešil nemogoče, saj je z nekaj metrov streljal prek vrat. V naslednji akciji pa so italijanski prvaki izenačili. Na levi strani kazenskega prostora je Clarence Seedorf lepo podal Zlatanu Ibrahimoviću, ta pa je z diagonalnim strelom žogo spravil pod nogama Victorja Valdesa.
Messi dvakrat izvajal enajstmetrovko
Nato je vajeti igre v svoje noge znova prevzela Barcelona, v 22. minuti je veselje Lionelu Messiju preprečila prečka. Po pol ure je Xavija z roko želel ustaviti Alberto Aquilani, sodnik Wolfgang Stark pa je (pre)hitro pokazal na belo točko. Messi jo je izvajal dvakrat, saj se je prvič pred strelom ustavil in šele nato sprožil. V drugo se je Abbiati vrgel v pravo smer, a je bil prekratek.
Mojstrovina Boatenga
Na začetku drugega polčasa so imeli gostje novi dve priložnosti, vendar so v 54. minuti rdeče-črni še drugič izenačili. Do žoge je na desni strani prišel Kevin Prince Boateng, se spretno otresel branilcev ter jo z močnim strelom poslal med bližnjo vratnico in Valdesom.
Milan pokopala naveza Messi-Xavi
Tribune milanskega stadiona so znova oživele, toda veselje na njih je trajalo zgolj slabih 10 minut. Tedaj je namreč Barcelona znova prišla v vodstvo, po izjemni globinski podaji Messija med štirimi branilci Milana je zadel Xavi. Do konca so gostje brez večjih pretresov zadržali prednost.
Na drugi tekmi skupine H je Viktoria Plzen z 1:0 slavila v gosteh pri Bate Borisovu in ga prehitela na tretjem mestu na lestvici.
Tudi topničarjem prvo mesto
Arsenal je v skupini F z 2:1 ugnal Borussio iz Dortmunda in si zagotovil prvo mesto, saj je Olympiacos z zadetkom rezervista Giannisa Fetfatzidisa v 82. minuti z 1:0 slavil v Marseillu. Dvakratni strelec za topničarje je bil Robin van Persie, poraz gostov pa je v 92. minuti omilil Šindži Kagava. Nemški prvaki so že v prvem polčasu ostali brez poškodovanih Maria Götzeja in Svena Benderja.

Chelsea se bo reševal proti Valencii
Chelsea je v skupini E doživel prvi poraz, z 2:1 je klonil na gostovanju v Leverkusnu. Povedel je sicer z zadetkom Didierja Drogbaja v 49. minuti, a sta potem odgovorila rezervist Eren Derdiyok z glavo le dve minuti po vstopu v igro in na enak način po strelu iz kota Manuel Friedrich v zadnji minuti. Bayer si je z zmago zagotovil napredovanje, Londončani pa se bodo v zadnjem krogu doma reševali proti Valencii, ki je kar s 7:0 premagala Genk. Chelsea in Valencia imata enako število točk, na prvi medsebojni tekmi konec septembra je bilo na Mestalli 1:1.
Apoel že naprej
V skupini G je na tekmi med Zenitom in Apoelom ciprski prvak znova ostal neporažen, z domačim moštvom se je razšel brez zadetkov in še vedno vodi na lestvici. S tem se je že uvrstil v osmino finala. Porto je z zmago v Donjecku z 2:0 še v igri za drugo mesto, zaostaja točko za Zenitom. O potniku med 16 najboljših bosta kluba obračunala na medsebojni tekmi 6. decembra na Portugalskem.
Liga prvakov, 5. krog
Skupina E:

BAYER - CHELSEA 2:1 (0:0)
Derdiyok 73., Friedrich 90.; Drogba 49.
Bayer: Leno, Schwaab ( 57./Schürrle), Friedrich, Toprak, Kadlec ( 71./Derdiyok), Castro, Sam, Rolfes, Bender, Ballack , Kiessling ( 83./Oczipka).
Chelsea: Čech, Bosingwa, Ivanović , Luiz ( 69./Alex), Terry, Meireles ( 80./Obi Mikel), Ramires, Mata ( 66./Malouda), Lampard, Drogba, Sturridge.
Sodnik: Viktor Kassai (Madžarska)

VALENCIA - GENK 7:0 (4:0)
Jonas 10., Soldado 13., 36., 40., Hernandez 68., Aduriz 70., Costa 81.

van Persie 49., 86.; Kagava 92.
Arsenal: Szczesny, Koscielny ( 83./Djourou), Mertesacker, Vermaelen, Santos, Arteta, Song, Ramsey , Walcott ( 63./Diaby), van Persie, Gervinho ( 74./Benayoun ).
Borussia: Weidenfeller, Piszczek, Hummels, Santana, Schmelzer , Götze ( 29./Perišić), Kagava, Bender ( 25./Leitner), Grosskreutz, Kehl ( 64./Barrios), Lewandowski.

Hulk 80., Rat 90./ag

APOEL * 5 2 3 0 6:4 9 ZENIT 5 2 2 1 7:5 8 PORTO 5 2 1 2 7:7 7 ŠAHTAR 5 0 2 3 4:8 2