Pablo Aimar je povzročal precej preglavic obrambi Manchester Uniteda. Foto: EPA
Franck Ribery
Franck Ribery je dosegel dva zadetka proti Villarrealu. Foto: EPA
Real Madrid
Real je proti Dinamu že po devetih minutah vodil s 3:0, nato tudi s 6:0, ob koncu tekme pa so Zagrebčani z dvema goloma le ublažili poraz. To sta bila njihova prva dosežena zadetka v letošnji Ligi prvakov, Real pa je prva dva prejel. Foto: EPA

Oba zadetka Neapeljčanov je dosegel Edinson Cavani. Gostitelji so hitro kronali premoč na začetku tekme. V 17. minuti je Urugvajec zadel po strelu iz kota, ko je na prvi vratnici ravno toliko spremenil smer žogi, da je ta zmedla gostujoče branilce in končala v mreži.
Cavani odgovoril Balotelliju
V 33. minuti je iz bližine izenačil Mario Balotelli, potem ko je Morgan de Sanctis po predložku Edina Džeka najprej ubranil strel Davida Silve.
Cavani je zmagoviti gol zabil v 49. minuti. Z leve strani je v kazenski prostor podal Andrea Dossena, ljubljenec vročih domačih navijačev pa je z notranjo stranjo stopala žogo še drugič poslal za hrbet Joeja Harta.
City zdaj točko za Napolijem
City je bil do konca tekme več pri žogi, vendar tega ni znal izkoristiti. De Sanctis je ob koncu preprečil izenačenje Balotelliju. Na drugi strani je bil Napoli nevaren v protinapadih. Ezequiel Lavezzi je Harta prisilil v sijajno obrambo, Marek Hamšik pa je stresel vratnico.

Bayern je s 3:1 premagal Villarreal in si že zagotovil nastop v osmini finala. V zadnjem krogu bo City doma igral proti Münchenčanom, Napoli, ki ima točko več kot varovanci Roberta Mancinija, pa se bo odpravil v Španijo.
Basel še grozi rdečim vragom
Manchester Unitedu proti Benfici ni mogel pomagati Wayne Rooney, ki je zaradi "nekaj udarcev" na sobotnem gostovanju v Swanseaju izpustil že ponedeljkov trening. Na Old Traffordu se je končalo z delitvijo točk 2:2. Obe ekipi imata na vrhu lestvice skupine A po devet točk, vendar so si Portugalci prvič po letu 2005 že zagotovili uvrstitev v nadaljnje tekmovanje, rdeči vragi pa še ne.
Tekma se je za United zelo slabo začela, saj je že v 3. minuti po predložku Nicolasa Gaitana žogo v lastno mrežo preusmeril Phil Jones. Po pol ure je z glavo izenačil Dimitar Berbatov, v 59. minuti pa je gostitelje v vodstvo popeljal Darren Fletcher. Veselje je bilo kratko, saj je že dve minuti pozneje po novi napaki domače obrambe izid znova poravnal Pablo Aimar.
Na drugi tekmi v tej skupini je Otelul Galati doma z 2:3 izgubil proti Baslu. Pri romunskih prvakih Nejca Skubica ni bilo v ekipi. Švicarji bodo v zadnjem krogu doma gostili Manchester United in poskušali pripraviti senzacijo. Z zmago bi se namreč prebili med 16 najboljših moštev v Evropi.
Med 16 tudi Inter
Že popoldne je bila tekma med CSKA-jem in Lillom. Francoski prvaki so z zmago z 2:0 v Moskvi ujeli Ruse pri petih točkah na lestvici skupine B in ohranili možnosti za preboj v osmino finala. Točko več ima Trabzonspor, ki je z 1:1 remiziral proti Interju. Črno-modri so že naprej.

5. krog, skupina A:

NAPOLI - MANCHESTER CITY 2:1 (1:1)
Cavani 17., 49.; Balotelli 33.

Napoli:
de Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Aronica, Maggio, Inler (59./Džemaili), Gargano, Dossena (89./Fernandez), Hamšik, Lavezzi, Cavani (83./Pandev).

Manchester City: Hart, Zabaleta (85./Johnson), Kompany, Lescott, Kolarov, Silva, de Jong (71./Nasri), Y. Toure, Milner, Džeko (81./Aguero), Balotelli.
Sodnik: Damir Skomina (Slovenija); pomočnika: Primož Arhar in Darko Stančin

BAYERN - VILLARREAL 3:1 (2:0)
Ribery 3., 69., Gomez 23.; De Guzman 50.

MANCHESTER UNITED - BENFICA 2:2 (1:1)
Berbatov 30., Fletcher 59.; Jones 3./ag, Aimar 61.

Manchester United: de Gea, Jones, Ferdinand, Fabio (82./Smalling), Evra, Valencia (80./Hernandez), Fletcher, Carrick, Young, Nani, Berbatov.

Benfica: Artur, Maxi Pereira, Luisao (58./Vitor), Garay, Emerson, Javi Garcia, Witsel, Bruno Cesar, Gaitan (68./Matić), Aimar (83./Amorim), Rodrigo.

Sodnik: Cuneyt Cakir (Turčija)

OTELUL GALATI - BASEL 2:3 (0:3)
Giurgiu 75., Antal 81; F. Frei 10., A. Frei 14., Streller 37.

BENFICA * 5 2 3 0 7:4 9
MANCHESTER UNITED 5 2 3 0 10:6 9 BASEL 5 2 2 1 9:9 8 OTELUL GALATI 5 0 0 5 3:10 0

Skupina D:
REAL MADRID - DINAMO 6:2 (4:0)
Benzema 1., 66., Callejon 6., 49., Higuain 9., Özil 20.; Beqiraj 81., Tomečak 90.

LYON - AJAX 0:0

REAL MADRID * 5 5 0 0 16:2 15 AJAX AMSTERDAM 5 2 2 1 6:3 8 LYON 5 1 2 2 2:6 5 DINAMO ZAGREB 5 0 0 5 2:15 0 * - v osmini finala