Leon Bailey je s prostega strela z 28 metrov izenačil na 1:1. Foto: Reuters

Zelo resen kandidat za visoka mesta je tudi Borussia iz Mönchengladbacha, ki je v spomladanskem delu dobila vse tri tekme in se prebila na drugo mesto. Izbranci Dieterja Heckinga so v zadnjih minutah osvojili velike tri točke v Gelsenkirchnu, Schalke je klonil z 0:2. Izmed trojice vodilnih edini ne igrajo v evropskih pokalih in tudi v nemškem pokalu so že izpadli.

Niko Kovač je imel kar nekaj težav, saj si je Manuel Neuer poškodoval roko, v vratih je stal Sven Ulreich. Manjkali so tudi Arjen Robben, Franck Ribery in Thiago.

Joshua Kimmich, David Alaba in soigralci so se lahko le držali za glavo. Foto: Reuters

Goretzka kronal premoč Bavarcev
V prvem polčasu so bili Bavarci boljši. Povedli so štiri minute pred odmorom, ko je Julian Brandt izgubil žogo v protinapadu, Mats Hummels je z zunanjim delom nogometnega čevlja velemojstrsko poslal žogo v prazen prostor, Kingsleyju Comanu pa z roba kazenskega prostora ni uspelo ukaniti Lukasa Hradeckega. Do odbite žoge je prišel Thomas Müller, z desne strani je podal pred vrata, kjer je Leon Goretzka z glavo zatresel mrežo.

V sodnikovem dodatku se je Robert Lewandowski prehitro veselil zadetka, saj je bil kakšen centimeter v prepovedanem položaju. Videosodnik je posredoval in razveljavil gol.

Bailey presenetil slabo postavljenega Ulreicha
Farmacevti so prišli iz garderobe prerojeni. Leon Bailey je v 53. minuti s prostega strela z 28 metrov presenetil slabo postavljenega Ulreicha. Deset minut zatem je Karim Bellarabi z desne strani natančno podal pred vrata, kjer je Kevin Volland spretno matiral Ulreicha iz bližine.

Alario učinkovito zaključil protinapad
Zaključni pritisk Bayerna ni obrodil sadov, v predzadnji minuti pa so gostitelji sijajno izvedli protinapad. Brandt je z desne strani podal pred vrata, kjer je rezervist Lucas Alario postavil končni izid. Stranski sodnik je dvignil zastavico zaradi prepovedanega položaja, a se je zmotil in videosodnik je zadetek upravičeno priznal.

21-letni srbski napadalec Luka Jović je najboljši strelec Bundeslige s 14 goli. Foto: Reuters

Kovač jezen zaradi razveljavljenega gola
"Ključen je bil razveljavljen zadetek za 2:0. Gostitelji se po takem zaostanku ne bi več pobrali. Vodili smo in morali bi še povišati prednost. V drugem polčasu je Bayer zadel trikrat iz štirih priložnosti. Padli smo v njihov ritem in naredili preveč napak v obrambi. Edina pozitivna stvar je, da zaostanek ne znaša devet točk. Ne bomo se predali, saj je do konca še 14 tekem," je pojasnil trener Kovač.

Vodilna Borussia do točke v Frankfurtu
V Frankfurtu so gostje iz Dortmunda unovčili prvo priložnost. Po sijajnem preigravanju je Raphael Guerreiro v 22. minuti podal do Marca Reusa, ki je z levo nogo potisnil žogo v mrežo. Štiri minute zatem je kapetan Reus s sedmih metrov stresel še prečko.
Eintracht je zapretil ob koncu prvega dela. Ante Rebić se je po napaki obrambe gostov znašel sam pred Romanom Bürkijem, ki je odlično posredoval z nogo.

Paco Alcacer je dosegel že 12 golov v letošnji sezoni. Borussia je sijajnega napadalca zdaj odkupila od Barcelone. Foto: Reuters

Jović najboljši strelec lige
V 36. minuti je Danny da Costa z leve strani podal pred vrata, Luka Jović je akrobatsko poletel po zraku in z levico potisnil žogo pod prečko. 14. zadetek v letošnji sezoni za najboljšega strelca Bundeslige.

V drugem polčasu so Dortmundčani izvedeli za zaostanek Bayerna. Najlepšo priložnost za zmago je imel Paco Alcacer s prostega strela s 23 metrov šest minut pred koncem, vendar je žoga zletela malce prek vrat.

Borussia nakazala 23 milijonov evrov za Alcacerja
Vodstvo črno-rumenih je izkoristilo klavzulo v pogodbi in podpisalo pogodbo z Barceloninim napadalcem Pacom Alcacerjem, ki je do zdaj igral kot posojeni nogometaš. Odšteli so 23 milijonov evrov, ob tem pa še pet milijonov evrov dodatkov. Barcelona je potrdila, da bo ob naslednji prodaji Alcacerja dobila še pet odstotkov zneska. Alcacer se je Barceloni pridružil leta 2016 iz Valencie za 30 milijonov evrov, a se v Kataloniji ni naigral in poleti je bil posojen v Dortmund. V Bundesligi se je napadalec odlično znašel.

Borussia šele petič v tej sezoni ni osvojila polnega izkupička, a ima zdaj usodo v svojih nogah, čeprav v spomladanskem delu še gostuje v Münchnu in Mönchengladbachu.