Po velikem preobratu v sodnikovem dodatku so tudi vsi rezervisti Bayerna stekli do Robbna, slavju se je pridružil tudi Ancelotti. Foto: EPA
Arjen Robben
Arjen Robben je imel tudi v 95. minuti še dovolj hitrosti v nogah, da je pobegnil Leipzigovi obrambi in odločil derbi, ki pa ni odločal o ničemer. Foto: Reuters
Pierre Michel Lasogga
Napadalec Pierre Michel Lasogga je izbral idealen trenutek za prvi zadetek v letošnji sezoni. Foto: EPA
Dvoboj Bayerja in Kölna se je končal z 2:2. Kevin Kampl (Bayer) je igral od 57. minute, medtem ko Dominic Maroh (Köln) ni dobil priložnosti s klopi. Foto: EPA

To je bil pravi festival golov in privlačnega nogometa pred 42.558 gledalci. Razmerje v strelih je bilo 11:20 v korist Bayerna, ki je imel pričakovano tudi večjo posest žoge (42:58).
Leipzig je na začetku drugega polčasa povedel s 3:1, a je Bayernu, ki si je že aprila zagotovil nov naslov nemških prvakov, uspel preobrat. V prvi minuti sodnikovega dodatka je David Alaba s prostega strela natančno meril, v izdihljajih tekme pa je v protinapad krenil Robben po desni strani, preigral Leipzigovo obrambo in premagal še vratarja Petra Gulacsija.

Robert Lewandowski je dosegel dva zadetka, tako da je v tej sezoni Bundeslige že pri 30 zadetkih.

Ancelotti: To je bila res nora tekma
"To je bila res nora tekma. Začeli smo zelo slabo, na koncu pa smo se zares izjemno pobrali. Izid je res nenavaden. Obe ekipi sta blesteli v napadu, to je bil pravi spektakel. Obrambi nista bili razpoloženi. Leipzig je presenetil celotno ligo. Odigrali so fantastično sezono," je pojasnil trener Bavarcev Carlo Ancelotti. Naslednjo soboto bo Bayern prejel prestižni "solatni krožnik" na Allianz Areni proti Freiburgu.

Ingolstadt v drugo ligo
V boju za obstanek je Darmstadt že nekaj časa odpisan, pridružil pa se mu je še Ingolstadt, ki se tudi seli v drugoligaško konkurenco, potem ko je na gostovanju v Freiburgu igral 1:1. Odločitev bi bila lahko preložena na zadnji krog, a je Hamburger SV v gosteh pri Schalkeju izenačil (1:1) v izdihljajih tekme. V 92. minuti je z bližine zadel Pierre Michel Lasogga.
"Po zaostanku smo bili v zelo neugodnem položaju. Nismo izgubili glave in na koncu smo močno pritisnili. Zadetek v sodnikovem dodatku je bil najlepši trenutek v tej težki sezoni. Zavedamo se, da je bil to šele prvi korak. Zaslužili smo si točko, naslednji teden pa moramo dokončati delo z zmago nad Wolfsburgom doma," je bil zadovoljen trener Hamburga Markus Gisdol, ki je po slabem uvodu v sezono zamenjal Bruna Labbadio.
HSV je član Bundeslige vse od ustanovitve leta 1963. V letih 2014 in 2015 se je rešil v dodatnih kvalifikacijah proti Greuther Fürthu in Karlsruheju.

Odločala bo tekma Hamburg - Wolfsburg
Prihodnji konec tedna bo 16-uvrščeni Hamburg igral s 15-uvrščenim Wolfsburgom, ki ima pred "dinozavri" dve točki prednosti. Šestnajstouvrščena ekipa bo morala odigrati še dve tekmi dodatnih kvalifikacij za obstanek.