Kai Havertz in Leandro Trossard, nogometaša, ki sta zrežirala Arsenalovo zmago na Old Traffordu. Foto: Reuters

Bo Manchester United naredil uslugo svojim mestnim tekmecem in Arsenalu odvzel točki ali pa kar vse tri? To je bilo glavno vprašanje pred nedeljskim derbijem 37. kroga Premier League. Na koncu so topničarji ohranili mirne živce, prišli v gledališče sanj, kjer so svoje sanje o osvojitvi naslova angleškega prvaka z zmago z 1:0 tudi ohranili.

Šlo je za precej taktičen obračun, v katerem pa se je mreža zatresla že v 20. minuti, ko so Londončani v hitrem napadu izigrali domačo obrambo in povedli z 1:0. Kai Havertz je z desne strani pred vrata poslal hitro in nizko podajo, ki jo je s treh metrov v gol preusmeril Leandro Trossard.

Po slabe pol ure igre je zadišalo po novem zadetku, ko je Ben White po natančni podaji sprožil proti vratom Andreja Onanaja, a je žoga zletela malce nad prečko. Rdeči vragi so sicer poskušali, a so bili njihovi streli zelo nenatančni.

V nadaljevanju je United pokazal več: v 57. minuti je iz protinapada zapretil Alejandro Garnacho, a mu je morebitno veselje preprečil William Saliba. United je žogo v svoji posesti držal dalj časa, a si kakšnih resnejših priložnosti ni pripravil.

Takole je Trossard odločil srečanje v Manchestru. Foto: Reuters

V 65. minuti, le nekaj trenutkov po poskusu Rasmusa Højlunda, so topničarji zdrveli v protinapad, Martin Odegaard ga je zaključil s strelom naravnost v dobro postavljenega Onanaja.

Igra se je razživela na obeh straneh. V 77. minuti je Garnacho prejel odlično podajo v šestnajstmetrskem prostoru in silovito sprožil, a žogo poslal levo od gola, na drugi strani je rezervist Gabriel Martinelli preigral domačo obrambo in meril pod prečko, kjer je gol preprečil Onana.

V zaključku derbija se je nad Manchestrom utrgalo nebo, nekajkrat se je tudi zabliskalo. Ne le na nebu, tudi na zelenici, kjer so nogometni navdušenci lahko spremljali razburljivo končnico, polno napetih trenutkov. United je poskušal izid izenačiti, a zaman.

Obramba Londončanov je zdržala in tekmo vendarle pripeljala do konca. Arsenal je krog pred koncem znova na vrhu prvenstvene lestvice, res pa je, da je odigral tekmo več od drugouvrščenega Manchester Cityja, ki ima točko manj.

City do konca prvenstva čakata še dve tekmi: najprej v torek v gosteh proti Tottenhamu, sledi še zaključek sezone doma proti West Ham Unitedu. Arsenal bo svojo zadnjo tekmo sezone odigral 19. maja na Emiratesu proti Evertonu.