Christian Benteke, ki je na zelenici zamenjal Adama Lallano, je v 92. minuti takole Liverpoolu priigral točko. Foto: Reuters
Eden Hazard
Eden Hazard je Chelsea popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Nogometaši Sunderlanda
Nogometaši Sunderlanda bodo v Premier ligi igrali tudi v prihodnji sezoni. Foto: Reuters

Tekma na Anfieldu je imela veliko manjši naboj, kot v zadnjih sezonah. V prvem polčasu so gostitelji večkrat zapretili, a prevečkrat so si pred golom s kratkimi podajami oteževali delo in mreže niso uspeli zatresti. Zato pa so bili toliko uspešnejši Londončani, ki so prek Edena Hazarda po dobre pol ure igre povedli.

Belgijec se je otresel pritiska Roberta Firmina, brez večjih težav si je v odmikajoči se Liverpoolovi obrambi pripravil prostor za strel, z natančnim diagonalnim nizkim strelom je nato ukanil nemočnega Simona Mignoleta za 0:1. Ta si je v 40. minuti privoščil še veliko napako, ki pa je ni kaznoval Bertrand Traore.

Benteke izenačil v izdihljajih tekme
Na začetku drugega polčasa je bil Chelsea nevarnejši. Gostje so pritiskali na gol - dvakrat je dlani Liverpoolovega vratarja pošteno ogrel Pedro -, nato pa so pobudo prevzeli Liverpoolčani. Asmir Begović je iz bližine ubranil strel Danielu Sturridgeu, s prostega strela je Firmino žogo po odboju poslal dober meter mimo gola. Chelseajeva obramba je bila večkrat na preizkušnji, mrežo pa so varovanci Jürgena Kloppa uspeli zatresti v 92. minuti. Begović, ki je sicer branil izvrstno, je storil veliko napako, žogo je po predložku z leve odbil naravnost na rezervista Christiana Bentekeja, ki je iz bližine zadel za 1:1.

Sunderland obstal
Nogometaši Sunderlanda so si z zmago nad Evertonom (3:0) zagotovili obstanek v Premier ligi. V polno sta zadela Patrick van Aanholt in Lamine Kone (2x). To pomeni, da se bosta vsaj za leto dni ob Aston Villi od nogometne elite poslovila Newcastle United in Norwich City.