Josip Iličić je ob koncu sezone v odlični strelski formi, saj je na zadnjih treh tekmah dosegel pet golov. Foto: Reuters
Hernanes
Hernanes je do januarja 2014 igral za Lazio. Foto: Reuters
Paul Pogba
Paul Pogba je zadel za Juventus, kar je dober obet pred povratno polfinalno tekmo Lige prvakov z madridskim Realom. Foto: Reuters

27-letnemu Kranjčanu je "doppietta" uspela že drugič zapored, saj je pred tednom dni dvakrat zabil tudi Ceseni. Iličić je tokrat mrežo domačih načel že v 4. minuti, ko je na desni strani mimo dveh branilcev prodrl v kazenski prostor, nato pa z diagonalnim strelom poslal žogo v malo mrežico.

Drugi gol je Iličić dosegel v 68. minuti, ko je povišal na 3:1. Empoli je do konca prek Mchedlidzeja ublažil poraz. Jasmin Kurtić je bil vse srečanje na klopi vijoličastih.

Remi Juventusa in Cagliarija
Juventus, ki je že pred tednom dni 31. osvojil naslov italijanskega prvaka, je remiziral s Cagliarijem (1:1). Juventus je povedel v 45. minuti, ko je Paul Pogba sprožil z roba kazenskega prostora, žoga je zadela enega izmed gostujočih branilcev in končala za hrbtom Brkića. Cagliari, ki se bori za obstanek, je izenačil v 85. minuti. Luca Rossettini je najprej z glavo zadel vratnico, nato pa odbito žogo poslal za hrbet Marca Storarija.

Inter premagal Lazio v gosteh
Drugouvrščena Roma je z 2:1 izgubila v Milanu, za katerega sta zadela Marco van Ginkel in Mattia Destro, nato pa je Francesco Totti ublažil poraz. Tretjeuvrščeni Lazio pa je doma izgubil z Interjem (1:2), za katerega je Samir Handanović branil vso tekmo. Rimljani so srečanje končali le z devetimi igralci. Lazio je pokopal njihov nekdanji igralec Hernanes, ki je dosegel oba gola za Inter, odločilnega v 84. minuti. Že predtem je po izključitvi Federica Marchettija v 61. minuti Etrit Beriša ubranil enajstmetrovko Mauru Icardiju.

Krajnc s Ceseno v Serio B
Od preostalih Slovencev je Luka Krajnc igral vso tekmo za Ceseno, ki pa je izgubila s Sassuolom (2:3) in izpadla v Serio B. Dejan Lazarević je bil na klopi Sassuola. Z enakim izidom je izgubil tudi Siniša Anđelković, čigar Palermo je klonil z Atalanto. Anđelković je v 17. minuti dosegel avtogol, potem ko je na bližnji vratnici ob neuspešnem izbijanju z glavo poslal žogo v lastno mrežo. Anđelković je bil nato v 35. minuti zamenjan. Boštjan Cesar je igral vso tekmo, Valter Birsa pa do 59. minute, ob remiju Chieva z Verono (2:2).