Yussuf Poulsen je takole proslavljal svoj prvi reprezentančni zadetek. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je zablestel tudi v Erevanu. Foto: Reuters
Jakob Poulsen izkoristil ukradeno žogo
Agger zapravil 11-metrovko a povišanje vodstva
Poulsen zadel za dansko vodstvo

Ferci so v skupini F Grke premagali z 2:1 po zadetkih Hallurja Hanssona v 32. in Brandurja Olsena v 70. minuti, podaji za oba gola pa je prispeval 25-letni vezist domačega Vikingurja Solvi Vatnhamar. Grčija, ki je tik pred prvim prejetim golom prek Kostasa Mitroglouja stresla okvir domačih vrat, tako nadaljuje strm pad z evropskega nogometnega neba po naslovu evropskega prvaka izpred 11 let. Še bolj prepričljivo se je zasidrala na dnu skupine F. Grki so tudi šele tretja reprezentanca v zgodovini (po San Marinu in Luksemburgu), ki so jo Ferski otoki v kvalifikacijah za veliko tekmovanje premagali v obeh medsebojnih obračunih. Novembra so v Pireju slavili po zadetku Joana Edmundssona.

Madžari so v isti skupini v gosteh z 1:0 odpravili Finsko, zadel je Zoltan Stieber, derbi med Severno Irsko in Romunijo pa se je razpletel brez zmagovalca (0:0).

V Köbenhavnu blestela Poulsena
V skupini I Portugalska ostaja na vrhu, potem ko je s presenetljivo tesnih 2:3 slavila pri Armeniji. Ronaldo je v prvem polčasu zadel z bele točke, v drugem delu pa z dvema goloma prevesil tehtnico na gostujočo stran. Gostitelji so povedli v 14. minuti prek Marcosa Pineira Pizzellija s prostega strela s 35 metrov. Danci so v večernem obračunu strli Srbe z 2:0. V vodstvo jih je s prvim reprezentančnim zadetkom v 13. minuti povedel Yussuf Poulsen, ki je z natančnim strelom z 20 metrov lepo izkoristil podajo Nicklasa Bendtnerja. Srbe je v igri držal tudi vratar Vladimir Stojković, ki je v 34. minuti po prekršku Matije Nastasića nad Pierrom Hojbjergom ubranil strel z bele točke kapetanu Danielu Aggerju. Dokončno je goste pokopal Jakob Poulsen po ukradeni žogi in samostojni akciji v 87. minuti.

Hat-trick tudi Schürrleja proti Gibraltarju
Lewandowski je s trojčkom zadetkov v zadnjih minutah prinesel Poljski zanesljivo zmago proti Gruziji (4:0) v skupini D, kjer Poljaki tudi ostajajo na vrhu skupine. Irci in Škoti so se razšli z 1:1, Nemci pa so šele v drugem polčasu napolnili mrežo Gibraltarja (0:7). Do tedaj je blestel domači vratar Jordan Perez, ki je kot po tekočem traku Nemcem branil sijajne priložnosti, med drugim tudi 11-metrovko Bastianu Schweinsteigerju. V 28. minuti ga je kot edini premagal Andre Schürrle, v drugem pa je sam dodal še dva zadetka, Nemci pa skupno šest.