Sezona za anale: Bayern se veseli pete lovorike v letu 2013. Foto: EPA
Dante
Dante je načel mrežo Casablance ... Foto: Reuters
Thiago Alcantara
... Thiago Alcantara pa je povišal na 2:0. Foto: Reuters

Strelca sta bila že v prvem polčasu Dante in Thiago Alcantara. Brazilec je v 7. minuti načel mrežo Maročanov, potem ko so ga ti po strelu iz kota neuspešno poskušali ujeti v nedovoljenem položaju. Z glavo je podal Jerome Boateng, Dante pa je iz obrata s šestih metrov zadel za 1:0.
V 22. minuti so Bavarci podvojili prednost. Na levi strani si je spretni David Alaba priboril prostor in žogo podal nazaj na rob kazenskega prostora, tam pa jo je Alcantara z lepim strelom "iz prve" neubranljivo poslal v mrežo.
Tretjič na vrhu sveta
Posest žoge je bila 75:25 odstotkov v korist Münchenčanov. Casablanca je le redko zagrozila, čeprav povsem brez priložnosti ni bila. Zanimivo je, da je Pep Guardiola tekmo začel brez pravega napadalca, saj je prednost pred Mariem Mandžukićem dobil Xherdan Shaqiri, ki je v drugem polčasu zadel prečko.
Bayern je tretjič postal najboljši klub na svetu, zmage v t. i. medcelinskem pokalu se je veselil tudi leta 1976 in 2001. Letošnje leto bo zapisano v zgodovino: najboljši je bil v domačem prvenstvu, slavil je v nemškem pokalu in superpokalu ter maja v Ligi prvakov.
Casablanca je v sredo v polfinalu presenetljivo odpravila favorizirani Atletico Mineiro s 3:1, Bayern pa je dan prej s 3:0 premagal azijskega prvaka, kitajski Guangžu.