Robert Koren je s hat-trickom potopil Newcastle Jetse. Foto: Twitter

Pomembna zmaga. Zelo vesel, da sem dosegel hat-trick in pomagal ekipi. Hvala za vso podporo, veselim se že nedelje.

Robert Koren po tekmi na Twitterju
Robert Koren
Robert Koren je član Melbourne Cityja od 3. avgusta letos. Foto: Twitter/@RobiKoren10

Koren je prvič letos začel tekmo v udarni enajsterici, odločitev se je trenerju Johnu van't Schipu poplačala z obrestmi. Gostje so tekmo začeli odlično, že v 4. minuti je po sijajnem prodoru Damien Duff izsilil prekršek za najstrožjo kazen, z bele točke pa je bil učinkovit Aaron Mooy. Pet minut pozneje je vodstvo podvojil Koren.

Ta je izkoristil lepo podajo Bena Garuccia in brez večjih težav z levico ukanil Bena Kennedyja. Še pred odmorom so gostje vodili že z 0:3; med strelce se je vpisal Duff, ki je žogo v gneči pred golom vendarle poslal v mrežo.

Koren še dvakrat v polno
Po dobri uri igre je Koren zadel še drugič. Rezervist David Williams je v ogenj poslal Duffa, Irec pa je nato s predložkom z desne strani zaposlil 34-letnika iz Radelj ob Dravi, ki je hladnokrvno zadel iz neposredne bližine. Gostitelji so prek Edisona Elija Montana zaostanek znižali, a je prednost štirih zadetkov znova vzpostavil Koren, ki je v 74. minuti izkoristil povratno podajo Mateja Dugandzica in dosegel tretji zadetek na tekmi. Minuto zatem je zapustil zelenico.

Melbourne City v avstralskem elitnem prvenstvu zaseda 6. mesto, za vodilnim Perth Gloryjem po 12 krogih zaostaja za 13 točk.