Bačinovič ni najbolje posredoval ob Patu, ko je streljal in zadel z glavo. Napako je popravil v 63. minuti. Foto: EPA
Alexandre Pato in Armin Bačinovič
Pato je Milan z glavo povedel v vodstvo, kasneje pa se je poškodoval. Foto: Reuters
Ronaldinho
Ronaldinho, okoli katerega se pojavljajo govorice o morebitni selitvi v ZDA k LA Galaxyju, ker ni zadovoljen s statusom pri Milanu, je znova sedel na klopi. Foto: Reuters
Diego Milito
Milito je Inter popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Fabio Quagliarella
Gol Quagliarelle ni bil dovolj za zmago "stare dame". Foto: Reuters
Mauro Zarate in Stephan Appiah
Lazio je po dveh zaporednih porazih izgubil vodstvo. Foto: EPA

Palermo z Bačinovičem in Josipom Iličičem, ki je lani na gostovanju Milan ugnal, je po dobri uri igre izenačil, kljub temu pa doživel peti prvenstveni poraz. Gosti so začeli napadalno, a je Christian Abbiati strele brez večjih težav ukrotil. Po podaji Clarencea Seedorfa iz kota je ob slabem posredovanju Bačinoviča Milan z glavo v vodstvo popeljal Alexandre Pato.

Roka Boatenga, prekršek nad Patom nekaznovana
Kmalu po začetku drugega polčasa je poškodovanega Javierja Pastoreja zamenjal Fabrizio Miccoli. Ob izvajanju prostega strela po prekršku nad Miccolijem je žoga zadela iztegnjeno roko Kevina-Princea Boatenga, piščalka sodnika Luce Bantija pa je ostala nema.

Za izenačenje je s svojim drugim golom v letošnji sezoni poskrbel Bačinovič, ki je s strelom z desnico z okoli 20 metrov presenetil Abbiatija na napačni nogi. V naslednji akciji domačih je bil v kazenskem prostoru storjen prekršek nad Patom, a je Milan ostal brez 11-metrovke, zaradi poškodbe pa je namesto Brazilca vstopil Filippo Inzaghi. Seedorf je v 68. minuti z glavo zatresel vratnico.

"Ibra" zadel in podal
Vratar Salvatore Sirigu je podrl prodirajočega kapetana domačih Massima Ambrosinija in dobil rumeni karton, sodnik je pokazal tudi na belo točko. Zlatan Ibrahimović je natančno streljal v levi kot. Inzaghija, ki se je poškodoval pri akciji Ambrosinija, je zamenjal Robinho, le nekaj minut pozneje pa povišal na 3:1. V vlogi podajalca je bil Ibrahimović.

Inter pestijo poškodbe
Milan pred sobotnim mestnim derbijem z Interjem vodi na lestvici. Do tega kroga vodilni Lazio je izgubil pri Ceseni (1:0). Sinjemodri so po porazu na rimskem derbiju klonil še drugič zapored. Usoden je bil zadetek Marca Parole. Roma se po slabem začetku sezone pobira, z zmago nad Fiorentino (3:2) za vodilnim Milanom zaostaja pet točk.

Inter, ki ga pestijo številne poškodbe, je remiziral z Leccejem (1:1). Italijanske prvake, ki naskakujejo že šesti zaporedni "scudetto", je v kratkotrajno vodstvo popeljal rezervist Diego Milito, potem ko je večino dela opravil prvi strelec italijanskega prvenstva Samuel Eto'o, le tri minute pozneje je izenačil osamljeni Ruben Olivera po podaji iz kota.

Veteran Alessandro del Piero 36. rojstnega dne, ki ga je praznoval včeraj, ni mogel praznovati z zadetkom ob gostovanju Juventusa v Brescii, na koncu se je moral zadovoljiti le s točko. Fabio Quagliarella je po podaji Fabia Grossa z leve strani v sredino žogo poslal mimo nemočnega Micheleja Arcarija. Slavje je bilo kratkotrajno. Alessandro Diamanti je po prodoru z levico poslal žogo v mrežo Marca Storarija.