Josip Iličić je na tekmi proti Catanii dobil priložnost v zadnje pol ure. Foto: EPA
Milivoje Novaković in Zlatan Ljubijankić
Potem ko je Omija Ardidža v japonskem prvenstvu dolgo časa vodila, ji v zadnjih dveh mesecih ne gre. V tem času je moral oditi tudi trener Zdenko Verdenik. Foto: Twitter
Siniša Anđelković
Siniša Anđelković je do zdaj trikrat nastopil za slovensko reprezentanco. V Turkuju je pred dvema tednoma igral od 63. minute, ko je zamenjal Dominica Maroha. Foto: EPA
Samir Handanović
Samir Handanović na tekmi proti Genoi ni imel veliko dela. Foto: EPA

O sposobnostih nogometaša iz Kranja se slovenski selektor zaradi težav s poškodbami in počitka zaradi kartonov marca proti Islandiji še ni mogel prepričati na lastne oči. Iličić je izpustil tudi zadnjo prijateljsko tekmo na Finskem (2:0), saj je obnovil staro poškodbo in s Fiorentino avgusta ni odpotoval na turnejo v Španijo in na Portugalsko. Dober znak za Katanca je bila že novica prejšnji teden, da je med potniki v Zürich na tekmo kvalifikacij za Evropsko ligo. Proti Grasshoppersu (1:2) se v četrtek naposled še ni znašel v ekipi, je pa bil dejaven udeleženec ponedeljkovega uspeha svojega kluba v prvem krogu italijanskega prvenstva.

Zraven pri dveh akcijah
Iličić je na igrišče vstopil pri izidu 2:1, ki se do konca ni spremenil. Zamenjal je strelca prvega zadetka za "Violo" Giuseppeja Rossija in igral v napadu za Mariem Gomezom. Nase je najbolj opozoril v 77. minuti, ko je po kratki podaji s prostega strela poskusil z nizkim strelom z desne strani, a se vratar Catanie Mariano Andujar ni pustil presenetiti. V 92. minuti je lepo podal z leve strani pred vrata, kjer pa je bil Gomez malo prekratek.

Kampl tokrat nekoliko bolj zadržan
Katanec bo lahko prihodnji petek v Stožicah proti Albaniji in štiri dni pozneje na Cipru računal tudi na Kevina Kampla, ki je prav tako manjkal pred dvema tednoma v Turkuju. "Nemec" se je na zelenice vrnil že prejšnji konec tedna ob remiju Salzburga v Gradcu pri Sturmu (1:1) in se izkazal z lepim preigravanjem in podajo za vodstvo gostov. V četrtek je odlično igral v "playoffu" Evropske lige proti Žalgirisu (5:0), v nedeljo pa je bil nekoliko bolj zadržan proti Admiri, a je njegova ekipa kljub temu slavila z 1:0 in je še naprej na vrhu lestvice avstrijskega prvenstva. Salzburg je v šestih krogih zbral 14 točk, eno manj ima senzacionalni novinec Grödig (konec tedna je bil na Dunaju z 0:1 boljši od Rapida), dve manj pa Ried, ki je v soboto prisolil novo zaušnico Sturmu Darka Milaniča in Roberta Berića. Zmagal je s 3:0.

Jokić še vedno počiva
Bolj v skrbeh je lahko Katanec zaradi sestave obrambne vrste. Boštjana Cesarja v Ljubljani ne bomo videli zaradi kartonov, zelo vprašljiv pa je tudi nastop Bojana Jokića, ki se je poškodoval ravno na Finskem, kjer je prvič nosil kapetanski trak. "Joka" je izpustil še drugo tekmo španskega prvenstva zaradi poškodbe stegenske mišice na desni nogi. Res škoda, saj je v pripravljalnem obdobju za Villarreal redno nastopal.

Anđelković zadel z glavo
Od nogometašev, ki so igrali na Finskem, je zadetek ta konec tedna edini dosegel Siniša Anđelković. Na gostovanju Palerma v Serie B pri Modeni (njen dres je nosil lani) je v 45. minuti po strelu iz kota v padcu mrežo zatresel z glavo. Gol je posvetil v začetku avgusta rojenemu sinu Adrianu. Na koncu je bilo 1:1. Anđelković je bil med najbolje ocenjenimi nogometaši Palerma. Trener Gennaro Gattuso je vseh 90 minut za igro namenil tudi Arminu Bačinoviću.

Sedmi zaporedni poraz Omije
Na Japonskem je zadetek z 11-metrovke za Omijo Ardidžo prispeval Zlatan Ljubijankić, ki pa skupaj z Milivojem Novakovićem proti Kašivi Reysol ni mogel preprečiti še sedmega zaporednega poraza ekipe iz Saitame (2:3). Ta je padla na šesto mesto na lestvici. Po 22 krogih zaostaja osem točk za vodilnim klubom Sanfrecce Hirošima, ki brani lanski naslov. Za Omijo je sicer v zadnjih minutah debitiral kapetan Avstralije Lucas Neill. 35-letni branilec z bogatimi izkušnjami iz Anglije, novinec pri "vevericah", je poleg slovenskega dvojca in Korejca Young Čeol Čoja edini tujec v moštvu.

Stevanović na vpoklic odgovoril z golom
Že je jasno, da bo tokrat v izbrano vrsto po dolgem času vpoklican tudi Dalibor Stevanović. V njegovem klubu Slasku so vabilo prejeli v petek. Nogometaši iz Vroclava so naslednji dan v poljskem prvenstvu doma s 3:1 premagali Widzew Lodž, v 23. minuti pa je mrežo gostov načel prav nekdanji domžalski as. Za reprezentanco je zadnjič igral pred tremi leti v Beogradu proti Srbiji (1:1). Slask je sicer v 5. krogu Ekstraklase zmagal šele prvič, na lestvici je trenutno deveti. Od Evropske lige se bo najbrž poslovil, saj je v četrtek z igralcem manj s 4:1 klonil v Sevilli.
Zadetek Anđelkovića na tekmi Modena - Palermo (od 1:47 dalje)

SLOVENSKA NOGOMETNA REPREZENTANCA po izboru selektorja Srečka Katanca (26)
Ime, priimekKlub (država)TekmaIgralni časOpombe
VRATARJI (3)
Jasmin HandanovićMariborViktoria Plzen - Maribor 3:1; Triglav - Maribor 0:1vso tekmo;
vso tekmo
/;
/
Samir HandanovićInter (ITA)Inter - Genoa 2:0vso tekmo/
Jan OblakBenfica (POR)Benfica - Gil Vicente 2:1/v ponedeljek podpisal novo, petletno pogodbo
BRANILCI (8)
Mišo BrečkoKöln (NEM II)Greuther Fürth - Köln 0:0vso tekmo/
Boštjan Cesar (c)Chievo (ITA)Parma - Chievo 0:0

vso tekmo

/
Branko IlićHapoel Tel Aviv (IZR)Hapoel Tel Aviv - Bnei Sachnin 0:0vso tekmo v 89'

/
Andraž KirmGroningen (NIZ)Go Ahead Eagles - Groningen 3:3 do 73. minute (2:3) v 44'

pogodbo podpisal v ponedeljek

Zlatko DedićDynamo Dresden (NEM II)St. Pauli - Dynamo Dresden 2:1do 77. minute (1:1)/
Zlatan LjubijankićOmija Ardidža (JAP)Omija - Kašiva Reysol 2:3do 77. minute (2:3) v 45' z 11-metrovke za 1:2
Tim MatavžPSV (NIZ)PSV - Milan 1:1 (LP);
Heracles Almelo - PSV 1:1
do 76. minute (1:1);
od 79. minute (1:0)