Dvoboj Fredyja Guarina in Reneja Krhina na stadionu Dall'Ara v Bologni. Foto: EPA
Dejan Lazarević
Dejan Lazarević je dosegel prvi zadetek v Serie A. Foto: EPA
Mario Balotelli
Mario Balotelli je zastreljal drugo 11-metrovko zapored (pred dvema mesecema mu jo je ubranil Napolijev vratar Pepe Reina), predtem jih je v profesionalni karieri zadel vseh 21. Foto: EPA
Antonio Cassano
Antonio Cassano še vedno upa, da se bo prebil v italijansko reprezentanco za nastop na SP-ju v Braziliji. Foto: EPA
Andrea Pirlo in Fernando Llorente
Juventus je v Livornu zmagal petič zapored (0:2). Na zadnjih petih tekmah nikomur ni uspelo zatresti njegove mreže. Najboljši igralec tekme je bil španski napadalec Fernando Llorente, ki je najprej zadel po podaji Paula Pogbaja, nato pa še sam podal Carlosu Tevezu za drugi zadetek. Foto: EPA
Udinese - Fiorentina
Fiorentina je z 1:0 klonila v Vidmu proti Udineseju in doživela tretji poraz v tej sezoni. Josip Iličić je igral od 58. minute. Foto: EPA
Siniša Mihajlović
Siniša Mihajlović je ob debiju na klopi Sampdorie iztržil točko proti Laziu (1:1). Gostje so z igralcem več izenačili v 94. minuti. Foto: EPA

Gostitelji so v 12. minuti povedli, ko je po protinapadu zadel Grk Panagiotis Kone. V 51. minuti je izenačil Brazilec Jonathan. Tik pred koncem je gostitelje po strelu Juana Jesusa rešil okvir vrat. Črno-modri ostajajo na četrtem mestu na lestvici, z zmago bi pri 28 točkah ujeli Napoli. Priložnosti so imeli kar precej, a se je večkrat izkazal vratar Gianluca Curci, ob koncu prvega polčasa pa je, denimo, skoraj nemogoče zgrešil Saphir Taider.
Za Bologno, ki na domačem stadionu Interja ni premagala že vse od leta 2002, je Rene Krhin igral vso tekmo. Prav tako je v vratih gostov vseh 90 minut stal Samir Handanović in se izkazal z lepo obrambo v 55. minuti po nevarnem poskusu Rolanda Bianchija.
V Veroni odločila 92. minuta
je bil že v soboto veliki junak mestnega derbija med Verono in Chievom. V 92. minuti je dosegel edini zadetek na tekmi. 23-letni Domžalčan se je po podaji Finca Përparima Hetemaja prvič vpisal med strelce v italijanski prvi ligi. Za Chievo je igral od 60. minute, medtem ko je Boštjan Cesar odigral vso tekmo, ki ni postregla z veliko priložnostmi.
Kluba iz Verone sta se srečala prvič po 11 letih. Pred tem krogom zadnjeuvrščeni Chievo je zmagal šele drugič v letošnji sezoni, medtem ko je Verona, ki se je vrnila med elito, na visokem šestem mestu. Na trenenerski stolček Chieva se je pred nekaj dnevi sicer vrnil Eugenio Corini, ki je ta klub vodil že v lanski sezoni, zdaj pa je zamenjal odpuščenega Giuseppeja Sannina.
Milan z igralcem več samo remiziral
Milan je znova razočaral svoje navijače in proti Genoi na San Siru osvojil le točko (1:1). Žvižgi s tribun po koncu tekme niso presenečenje, še posebej zato, ker so rdeče-črni skoraj uro igrali z igralcem več. Navijači so bili po srečanju tako besni, da je morala nogometaše ob odhodu s stadiona zaščititi celo policija.
Kaka je v 4. minuti povedel gostitelje v vodstvo po dolgi podaji Nigela de Jonga. Že štiri minute pozneje pa je končni izid z 11-metrovko postavil Alberto Gilardino, potem ko je Urby Emanuelson v kazenskem prostoru podrl Šimeta Vrsaljka. V 36. minuti je imel strel z bele točke na voljo tudi Milan, a je poskus Maria Balotellija vratar Mattia Perin ubranil.
Rdeči karton je ob prekršku nad Milanovim napadalcem prejel Thomas Manfredini, a sedemkratni evropski prvaki številčne prednosti na zelenici kljub kopici priložnosti niso znali izkoristiti. Dve priložnosti je v končnici imel tudi Valter Birsa, ki je tekmo proti svojemu nekdanjemu klubu začel na klopi, ob odmoru pa je zamenjal Sulleyja Muntarija.
Cassano zadal tretji poraz Napoliju
Spodrsljaj na domačem stadionu si je privoščil tretjeuvrščeni Napoli, z 0:1 ga je ugnala Parma. Edini strelec je bil v 81. minuti z nizkim strelom od daleč izjemno razpoloženi Antonio Cassano, ki je soigralcem pripravil še nekaj lepih priložnosti.
Za dodatne skrbi Napolijevega trenerja Rafe Beniteza pred zelo pomembno torkovo tekmo Lige prvakov v Dortmundu je poskrbela poškodba levega stopala Mareka Hamšika, saj Slovak proti Borussii ne bo mogel igrati. Napoli je po porazu v Torinu proti Juventusu (3:0) izgubil drugič zapored, doma pa prvič po 14. februarju. Tedaj ga je v Evropski ligi premagala Viktoria iz Plzna.