Jasmin Kurtić je vknjižil gol. Foto: EPA

Vodstvo italijanske nogometne lige bo Italijansko nogometno zvezo (FIGC) in pristojne oblasti zaprosilo, da delno odprejo stadione za navijače. Gledalci so lahko na italijanskih stadionih zadnjič uživali 1. marca, preden so v veljavo stopili strogi ukrepi za zajezitev širjenja novega koronavirusa.

Zdelo se je, da bo Parma gladko izgubila, a sta v sodnikovem podaljšku padla dva gola gostiteljev, tako da so uprizorili izjemen preobrat v sami končnici in izvlekli remi.

Sorodna novica Ronaldo prekinil niz 11 zmag Atalante; Gasperini: Drugod takšne interpretacije igre z roko ni

Jasmin Kurtić je v 93. minuti znižal zaostanek (1:2) – po izvedenem kotu je z glavo natančno meril v levi spodnji kot, izenačujoči gol pa je dve minuti pozneje dosegel njegov soigralec Roberto Inglese.

Za Bologno je najprej v 3. minuti zadel Danilo Larangeira, nato pa še Roberto Soriano v 16. minuti.

Theo Hernandez in Zlatan Ibrahimović proslavljata prvi gol Milana. Foto: EPA

Napoli še naprej pred Milanom
Napoli ima po remiju z Milanom še naprej dve točki prednosti pred milansko. Obe ekipi tako nadaljujeta z boji za nastop v Evropski ligi.

Gostje so povedli v 20. minuti, ko je Theo Hernandez po odličnem predložku Anteja Rebića v kazenskem prostoru žogo z levico poslal tik pod prečko. Giovanni Di Lorenzo je zadel v 35. minuti - po izvedenem prostem strelu je prišel do odbitka in premagal nasprotnega vratarja.

Dries Mertens je v 60. minuti Napoli povedel v vnovično vodstvo. Po podaji Joseja Callejona, ki je žogo poslal v kazenski prostor, je do te prišel Mertens, ki je z nizkim strelom matiral Gianluigija Donnarummo.

Po prekršku Nikole Maksimovića v kazenskem prostoru je sodnik pokazal na belo točko, Milan je priložnost izkoristil, Franck Kessie je natančno streljal v levi spodnji kot (2:2).

Juventus je na vrhu lestvice Serie A, ima osem točk prednosti pred Laziom in Interjem.