Davide Frattesi je bil nepričakovani junak na Dacia Areni. Foto: EPA

Jaka Bijol je za gostitelje odigral vso tekmo, Sandi Lovrič pa je vstopil v 62. minuti in bil na zelenici le 20 minut, saj se je poškodoval. Varovanci Gabrieleja Cioffija so bili blizu veliki točki v boju za obstanek. Sedem krogov pred koncem Udinese ostaja na 15. mestu. Empoli, Verona, Frosinone in Sassuolo ne zaostajajo veliko.

Lazar Samardžić in soigralci so presenetljivo dobili prvi polčas. V zadnjih sedmih krogih jih čaka še ogorčen boj za obstanek. Foto: EPA

Samardžić unovčil prvo priložnost gostiteljev
Vratar Udineseja Maduka Okoye je imel veliko dela že v prvem polčasu, ko se je dvakrat zares izkazal. V 21. in 30. minuti je odbil močna strela Hakana Calhanogluja.

V 40. minuti je Udinese v vodstvo popeljal Lazar Samardžić, slabo pa je pri golu posredoval vratar Yann Sommer. 22-letni Srb se je odločil za strel z roba kazenskega prostora z desne strani. To je bil edini strel Udineseja v okvir vrat v prvem polčasu.

Varovanci Simoneja Inzaghija so odločno začeli drugi polčas. V 48. minuti je Carlos Augusto zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju.

Hakan Calhanoglu je bil zanesljiv izvajalec najstrožje kazni. Foto: EPA

Calhanoglu izenačil z bele točke
V 55. minuti je Federico Dimarco poslal predložek v kazenski prostor, Marcus Thuram je bil z glavo pri žogi pred vratarjem Okoyem, ki je Francoza z roko zadel v vrat. Sodnik Marco Piccinini je takoj pokazal na belo točko. Turek Calhanoglu je z močnim strelom z desno nogo izenačil na 1:1.

Frattesi na pravem mestu po odličnem strelu Martineza
Inter je pritiskal v zadnjih minutah rednega dela srečanja. Na sporedu je bilo še sedem minut sodnikovega dodatka. V 95. minuti je zmago priigral Davide Frattesi, ki je vstopil v 68. minuti. Za odločilni gol je najbolj zaslužen Lautaro Martinez, ki je odlično streljal z razdalje, vratar Okoye je žogo s pomočjo vratnice sicer vrnil na igrišče, pri odbiti žogi pa se je najbolje znašel Frattesi in poskrbel, da je Udinese še sedmič zapored doma ostal brez zmage.

Federico Gatti je bil edini strelec v Torinu. Foto: EPA

Odločitev bo morda padla na milanskem derbiju čez dva tedna
Do konca je ostalo še sedem krogov. Inter bo v nedeljo gostil Cagliari, 22. aprila pa bo na sporedu milanski derbi. Če črno-modri dobijo obe tekmi, bodo postali italijanski prvaki.

Gatti priigral tri točke Juventusu
V nedeljo zvečer je Juventus ugnal Fiorentino z 1:0. Edini gol je v 21. minuti dosegel Federico Gatti. Žogo je iz bližine potisnil v mrežo, potem ko je Bremer po podaji iz kota z glavo zadel vratnico.

Gianluca Mancini je ob koncu prvega polčasa zadel z glavo. Foto: EPA

Zmaga ekipe iz Torina bi bila lahko precej izdatnejša. To je preprečil videosodnik, saj so Weston McKennie (6.), Gleison Bremer (12.) in Dušan Vlahović (32.) zatresli mrežo Fiorentine, pregledi posnetkov pa so pokazali, da na nepravilen način.

Derby della Capitale odločil Mancini z glavo
Roma je na mestnem derbiju premagala Lazio z 1:0. Odločilni zadetek je dosegel Gianluca Mancini z glavo v 42. minuti po natančni podaji Paula Dybale.

Že pred tekmo so za delo policije poskrbeli navijači obeh ekip, v bližini stadiona se je približno 200 Lazievih pristašev spopadlo s stoterico Rominih. Policisti so aretirali enega izgrednika.

Veliko veselje nogometašev Rome po sladki zmagi na mestnem derbiju pred 64.513 gledalci na Olimpicu. Foto: EPA