Takole je Branislav Ivanović Chelseaju priboril zmago nad Aston Villo, ki je v prejšnjem krogu s 3:1 na Emiratesu premagala Arsenal. . Foto: Reuters
Christian Benteke
Christian Benteke je tik pred odmorom z natančnim strelom ob vratnici izid poravnal. Foto: Reuters
Antonio Luna
Nesrečnik Antonio Luna je bil v 6. minuti na nepravem mestu ob nepravem času. Španski bočni branilec je žogo poslal za hrbet lastnega vratarja. Foto: Reuters
Romelu Lukaku
Romelu Lukaku, ki je po dobri uri igre zamenjal Dembo Baja, je obrambi Birminghamčanov povzročil nemalo preglavic. Foto: Reuters
Jose Mourinho
Chelsea pod vodstvom Joseja Mourinha še naprej niza izjemne ligaške predstave na domačem terenu. Foto: Reuters

Londončani so tekmo vnaprej odigrali zaradi obveznosti v evropskem superpokalu, ki ga bodo 30. avgusta v Pragi odigrali proti aktualnemu evropskemu prvaku Bayernu iz Münchna. Modri so v 1. krogu z 2:0 ugnali Hull City, odlično formo so potrdili tudi na tekmi z Aston Villo, ki jo je v 73. minuti odločil Branislav Ivanović.
Benteke izenačil tik pred odmorom
Chelsea je bil v uvodnih minutah srečanja precej boljši nasprotnik, po prvem žvižgu glavnega sodnika Kevina Frienda je nemudoma planil na vrata Aston Ville, v 6. minuti je s kančkom sreče tudi povedel. Eden Hazard je nevarno sprožil znotraj kazenskega prostora in ogrel dlani vratarja Brada Guzana. Ta je žogo odbil naravnost v vtekajočega branilca Antonia Luno, ki ni mogel preprečiti avtogola. Kljub temu se gostje iz Birminghama niso predali, večkrat so zapretili domači obrambi, tik pred odmorom so izid prek izjemnega Christiana Bentekeja tudi poravnali. Belgijski napadalec je v kazenskem prostoru lepo sprejel žogo in s hitrim ter neubranljivim strelom žogo ob vratnici poslal za hrbet nemočnega Petra Čecha.

Ivanović mož odločitve
V nadaljevanju so si gostje priigrali nekaj zares izvrstnih priložnosti, ki jih na veliko žalost njihovih navijačev niso izkoristili. Najlepši sta zapravila Andreas Weimann in Gabriel Agbonlahor. Prvi je po podaji Bentekeja v obrambo prisilil Čecha, ki je žogo odbil v vratnico, drugi je z razdalje sprožil prek vrat. Kdor ne da, dobi - kliše, ki se je na Stamford Bridgeu še enkrat potrdil: iz prekinitve je po predložku z desne strani v polno z glavo zadel Ivanović.

Friend ni pokazal na belo točko
V končnici tekme je proti Guzanovim vratom večkrat sprožil rezervist Romelu Lukaku, zadnji vlak za remi je za Aston Villo odpeljal v 86. minuti, ko je Čech po lepi akciji sijajno ubranil poskus Weimanna. V 92. minuti so gostje zahtevali še najstrožjo kazen, potem ko je z roko v kazenskem prostoru po strelu z glavo Agbonlahorja igral John Terry, a Friend ni pokazal na belo točko in Chelsea se je zavihtel na vrh premierligaške lestvice.