Martin Hinteregger je bil junak na Red Bull Areni. Foto: EPA
Nogometaši Aalborga
Nogometaši Aalborga se veselijo velike zmage v Zagrebu. Foto: EPA
Michal Kucharczyk
Michal Kucharczyk je dosegel drugi zadetek za Legio, ki je popolnoma nadigrala Caltic. Foto: EPA

Azerbajdžanci so prvo tekmo dobili z 2:1, na začetku povratne tekme na Solnograškem pa so se popolnoma osredotočili na obrambo. V 18. minuti je po kotu Christopha Leitgeba popolno zmedo v obrambi gostov izkoristil Hinteregger, ki je bil natančen z glavo. V 34. minuti je po sijajni akciji Alana do strela prišel Kevin Kampl, Ibrahim Šehić je njegov strel odbil, Hinteregger pa je z bližine povišal na 2:0. Kampl je bil v prvem polčasu neustavljiv, zrežiral je vse nevarne akcije Salzburžanov.

V drugem delu so gostitelji precej znižali ritem, Karabah pa je bil brez pravih idej. Kampl je zapustil zelenico štiri minute pred koncem ob stoječih ovacijah s tribun. Na Red Bull Areni se je zbralo 20.700 gledalcev.
Jacobsen kaznoval neučinkovitost Dinama
5.000 gledalcev na Maksimirju je videlo presenetljiv poraz Dinama. Zagrebčani so na Danskem slavili z 1:0, na povratni tekmi so imeli terensko premoč (streli na vrata 19:7), a so bili zelo neučinkoviti.
Pjaca zgrešil "zicer" za 1:1
Aalborg je povedel v 35. minuti, ko je po protinapadu Nicolaj Thomsen našel Andersa Jacobsena, ki je z desne strani poslal žogo v mrežo. V drugem polčasu je pritisnil Dinamo, Paulo Machado in Duje Čop sta imela veliki priložnosti za izenačenje. V 85. minuti je rezervist Marko Pjaca po lepi akciji neoviran prišel do strela, vendar je zelo slabo meril in žoga je zletela mimo vrat. Ko so se gostitelji še držali za glavo, je Aalborg izvedel hiter napad, Jacobsen pa je z močnim strelom z desnico mojstrsko poslal žogo pod prečko in poskrbel za popoln šok na tribunah.

Marcelinho blestel v Beogradu
Ludogorec se je po remiju v Beogradu (2:2) prebil v zadnji predkrog. Partizan je imel dobro izhodišče po prvi tekmi v Bolgariji, ki se je končala brez zadetkov. Gostje so povedli v 19. minuti, ki je Mihail Aleksandrov ušel po desni strani in našel Marcelinha, ki je z drsečim štartom poslal žogo v malo mrežico. Le tri minute zatem je po podobni akciji Marcelinho z enajstih metrov poslal žogo pod prečko po podaji Romana Bezjaka.

Trajković udaril Bezjaka
Petar Škuletić je po pol ure igre znižal na 1:2, nato pa le pet minut zatem celo izenačil z bližine po podaji iz kota. Ključni trenutek se je zgodil štiri minute pred odmorom, ko je Branislav Trajković namerno udaril Bezjaka po obrazu in prejel rdeči karton. Na začetku drugega dela je vstopil Branko Ilić, gostitelji pa z deseterico niso uspeli priti do zmagovitega zadetka.