Kevin Kampl je razočarano zapuščal zelenico na Olimpicu. Foto: EPA
Miralem Pjanić
Miralem Pjanić je tudi z nekaj sreče zadel z 11-metrovke za končnih 3:2. Foto: Reuters
Kevin Kampl in Daniele De Rossi
Dvoboj Kampla in Danieleja De Rossija. Foto: Reuters
Neymar
Neymar je bil dvakratni strelec ob zmagi Barcelone nad Batejem. Foto: Reuters
Katalonske zastave
Navijači Barcelone so na Camp Nou prinesli ogromno število katalonskih zastav, s čimer so izrazili protest proti kaznim Uefe zaradi razkazovanja teh simoblov. Kot je znano, so prejšnji teden stranke, ki si prizadevajo za odcepitev od Španije, predstavile predlog resolucije za začetek oblikovanja neodvisne države Katalonije. Foto: Reuters
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski je v Münchnu za 1:0 mrežo zatresel z glavo. Foto: Reuters
Willian
Willian je zagotovil izjemno pomembno zmago Chelseaju s prostega strela. Foto: Reuters

Prvo mesto drži Barcelona, ki je z zmago nad Batejem Borisovim s 3:0 na pragu uvrstitve v osmino finala. Dvakratni strelec je bil Neymar, prvič v 31. minuti z 11-metrovke, tretji gol pa je prispeval spretni Luis Suarez. Brazilec je bil podajalec pri drugem zadetku v 60. minuti, pri tretjem v 83. minuti pa sta z Urugvajcem zamenjala vlogi.
Kampl podajalec pri zadetku za 2:1
Prvi dvoboj Bayerja in Rome v Leverkusnu pred dvema tednoma se je končal z remijem 4:4, en zadetek je dosegel tudi Kampl. Nemci so se takrat v zadnjih 10 minutah vrnili po zaostanku z 2:4. Tudi tokrat so zaostajali za dva gola, v drugem polčasu izenačili, a je za končno veselje italijanskih podprvakov v 80. minuti z 11-metrovke poskrbel Miralem Pjanić, potem ko je prekršek nad Mohamedom Salahom storil Ömer Toprak. Turek, ki je Egipčana tik pred črto porinil v mrežo, je dobil tudi rdeči karton.
Salah je Romo v vodstvo popeljal že v 2. minuti, ko ga je v hitrem protinapadu lepo zaposlil Edin Džeko. Reprezentant BiH-a je na podoben način po pol ure po podaji Radje Nainggolana povišal na 2:0.
Po odmoru je Bayer hitro izenačil. V 46. minuti je najprej Admir Mehmedi z desnico natančno meril pod prečko, potem ko si je Kampl lepo priboril prostor na desni strani kazenskega prostora in Švicarja zaposlil s povratno podajo. Pet minut pozneje pa je prav tako z desne strani izenačil Javier Hernandez.

"Petarda" na Allianz Areni
Zanimivo je bilo tudi v Münchnu v skupini F, kjer je Bayern z obrestmi vrnil Arsenalu za poraz z 2:0 v Londonu. Bavarci so slavili kar s 5:1. Robert Lewandowski je že v 10. minuti načel mrežo topničarjev z glavo, do konca prvega polčasa pa sta v polno merila še Thomas Müller in sijajno od daleč David Alaba. Pri izidu 1:0 je bil zaradi igranja z roko razveljavljen zadetek Mesuta Özila. V drugem delu sta za Bayern zadela Arjen Robben takoj po vstopu na zelenico v 55. minuti s šestih metrov in še enkrat Müller tik pred koncem. Poraz gostov je atraktivno po ustavljanju žoge s prsmi z volejem ublažil Olivier Giroud.
Arsenalu slabo kaže, saj je bil Olympiacos po preobratu v drugem polčasu z 2:1 boljši od zagrebškega Dinama in ima tako kot Bayern devet točk. Varovanci Arsena Wengerja in hrvaški prvaki so pri treh točkah.
Willian vnesel nekaj miru v Chelseajev tabor
V skupini G je Chelsea z 2:1 premagal Dinamo Kijev in vsaj za nekaj časa pozabil na krizo. Odločilni zadetek je v 83. minuti s prostega strela dosegel Willian. Brazilec je sodeloval tudi pri prvem zadetku modrih v 34. minuti, ko je poslal predložek z desne strani, v kazenskem prostoru pa je nesrečno z glavo lastnega vratarja premagal avstrijski reprezentant Aleksandar Dragović. Branilec srbskega rodu se je za napako odkupil v 78. minuti, ko je po strelu iz kota z nekaj metrov izenačil v slogu prekaljenih napadalcev, toda to na koncu ni bilo dovolj za kakšno točko Ukrajincev.