Kevin Kampl (levo) se je znova izkazal z borbeno predstavo. Foto: EPA
Bayer
Nogometaši Bayerja se veselijo vodilnega zadetka Kevina Vollanda. Foto: EPA
Hugo Lloris
Vratar Tottenhama Hugo Lloris je v 11. minuti tekme proti Monacu takole ubranil enajstmetrovko Radamelu Falcau. Foto: Reuters
Thomas Lemar
Thomas Lemar je z odločilnim zadetkom Monaco popeljal v osmino finala. Foto: Reuters
Marco Reus in Šindži Kagava
Marco Reus je dosegel tri, Šindži Kagava pa dva gola ob zmagi Borussie Dortmund z 8:4 nad Legio Varšavo. Foto: EPA
Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci je z golom v 85. minuti strl odpor Seville. Foto: Reuters

Slovenski reprezentant Kevin Kampl je v Moskvi igral do 90. minute, podal pa je tudi pri edinem zadetku Bayerja.

Cska je imel na začetku tekme lepo priložnost prek Aleksandra Golovina, a je vratar Bernd Leno ubranil njegov poskus s strani.

Kampl podal strelcu Vollandu
V 16. minuti pa vodstvo za Bayer. Po prekršku nad Hakanom Calhanoglujem je Bayer izvedel prosti strel. Žoga je prišla do Kevina Kampla, ki je v kazenskem prostoru lepo podal do vtekajočega Kevina Vollanda, ta pa je nato z nekaj metrov matiral Igorja Akinfejeva. Moskovčani so neuspešno nastavili ofsajd zanko.

Natko izenačil z bele točke
V nadaljevanju nekoliko boljši Cska je do izenačenja prišel v 76. minuti. Benjamin Henrichs je v kazenskem prostoru napravil prekršek nad Mariem Fernandesom, sodnik Alberto Undiano Malenco pa je pokazal na najstrožjo kazen. Izkoristil jo je Bebras Natko.

Volland stresel vratnico
V 80. minuti je še eno veselje Vollandu preprečila vratnica, tako da se je srečanje končalo z remijem. Domači so imeli žogo nekoliko več v nogah (55:45), razmerje strelov v okvir vrat pa 5:5. Kampla, ki je prejel tudi rumeni karton, je tik pred koncem zamenjal Admir Mehmedi.

Lemar zapečatil usodo Tottenhama
Monaco je nekoliko presenetljivo osvojil prvo mesto v skupini. Igralci iz kneževine bi lahko proti Tottenhamu povedli že v 11. minuti, a je Hugo Lloris ubranil enajstmetrovko Radamelu Falcau. Monaco je mrežo Francoza načel v 48. minuti, ko je po podaji Benjamina Mendyja z leve strani Djibril Sidibe zadel z glavo. Tottenham je v 52. minuti izenačil. Dele Ali je izigral Kamila Glika, ki je bil primoran napraviti prekršek za enajstmetrovko. Izkoristil jo je Harry Kane, Danijel Subašić je bil blizu. A že v naslednjem napadu, takoj po izvajanju s sredine, je Monaco spet povedel. Sidibe je z desne strani podal predložek na drugo stran kazenskega prostora, kjer je Thomas Lemar z diagonalnim strelom po tleh matiral Llorisa. Gostje kar niso mogli verjeti, a Monaco je spet vodil. V nadaljevanju so imeli domači vsaj dve izjemni priložnosti za povišanje vodstva, a je goste reševal Lloris, medtem ko Londončani niso resneje ogrozili Subašića.

Verbič igral vso tekmo; Leicester naprej
Poleg Kampla je v torek v Ligi prvakov igral še en Slovenec Benjamin Verbič, ki je ob remiju Köbenhavna s Portom (0:0) igral vso tekmo. Verbič tako še ostaja v igri za napredovanje, katerega pa si je že zagotovil Leicester, ki je z 2:1 ugnal Club Brugge.

Rekordnih 12 golov v Dortmundu
Gledalci na obračunu med Borussio Dortmund in Legio Varšavo so videli strelske vaje domačih in tudi gostov, saj je bil končni izid 8:4. 12 golov je nov rekord v Ligi prvakov. Legia je sicer povedla, a so nato domači med 17. in 20. minuto zabili tri gole za preobrat. Marco Reus je dosegel tri, Šindži Kagava pa dva gola. Borussia je bila sicer že pred tekmo uvrščena v osmino finala, medtem ko je Legia bolj ali manj odpisana. Obe ekipi sta tako lahko igrali napadalni nogomet "za gledalce". Doslej rekordna tekma po številu zadetkov je bila leta 2003, ko je Monaco z 8:3 odpravil Deportivo La Coruna. V tej skupini si je napredovanje z zmago nad Sportingom iz Lizbone (2:1) zagotovil še madridski Real. Odločilni zadetek je v 87. minuti zabil Karim Benzema.

Juventus po preobratu med 16
Med najboljših 16 je tudi Juventus, ki je s 3:1 slavil v Sevilli. Sevilla je povedla v 9. minuti, ko je po akciji iz kota in izbiti žogi Nicolas Parejo z roba kazenskega prostora za desno vratnico matiral Gigija Buffona. Sevilla je prevladovala večji del prvega polčasa, nato pa je bil v 36. minuti zaradi drugega rumenega kartona pri domačih izključen Franco Vazquez. To je dalo dodatnega zagona Juventusu, ki je v sodnikovem podaljšku prvega polčasa prišel do izenačenja. Prerivanje v kazenskem prostoru med Gabrielom Mercadom in Leonardom Bonuccijem je sodnik Mark Clattenburg na ogorčenje domačih označil za enajstmetrovko. Uspešno jo je izvedel Claudio Marchisio, čeprav je bil Sergio Rico blizu. Na začetku drugega polčasa je bil zaradi stalnega prigovarjanja sodniku izključen trener domačih Jorge Sampaoli. Sevilla se je nato uspešno branila vse do 85. minute, ko je z roba kazenskega prostora zadel Bonucci. Zmago gostov je v 94. minuti potrdil Mario Mandžukić. O drugem potniku v osmino finala bosta v zadnjem krogu v medsebojnem obračunu odločila Sevilla in Lyon, ki je v Zagrebu ugnal Dinamo z 1:0. Petar Stojanović zaradi kazni ni igral za Dinamo.