Kevin Kampl se veseli drugega prvenstvenega gola v sezoni. Foto: EPA
Kevin Kampl
Kampl v objemu Rogerja Schmidta. Foto: EPA
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski je z dvema goloma potopil Schalke. Lewandowski je s 27 zadetki vodilni strelec Bundeslige. Njegov najbližji zasledovalec Pierre-Emerick Aubameyang je pri številki 23. Foto: EPA
Adrian Ramos
Adrian Ramos je zadel dvakrat na stadionu Westfalen. Foto: EPA

Kampl si je 21. februarja na obračunu z Borussio Dortmund zlomil mečnico in kazalo je, da je sezona zanj že izgubljena. A okrevanje je potekalo hitrejše od pričakovanj, tako da je slovenski vezist na obračunu proti Eintrachtu vstopil v igro v 70. minuti, ko je zamenjal Javierja Hernandeza - Chicharita.

Kampl "s prve" v spodnji levi kot
Sledil je prosti strel Charlesa Aranguiza, Marco Russ je žogo odbil z glavo, a le do Kampla, ki je žogo na robu kazenskega prostora "s prve" poslal v levi spodnji kot vrat Lukasa Hradeckyja. Kampl je po zadetku takoj stekel v objem trenerja Rogerja Schmidta.

"Lekarnarji" pred Hertho na tretje mesto
Zmago Bayerja sta v nadaljevanju potrdila Julian Brandt (76.) in Karim Bellarabi (90.). "Lekarnarji" so se s 15. prvenstveno zmago prebili na tretje mesto, saj je Hertha klonila v Hoffenheimu (2:1).

Lewandowski usoden za Schalke
Vodilni Bayern zanesljivo koraka novemu naslovu naproti. Tokrat je s 3:0 porazil Schalke. "Knapi" so v prvem polčasu držali remi brez golov, nato pa je njihovo usodo z dvema goloma v razmiku 11 minut zapečatil Robert Lewandowski. Poljski napadalec je v 54. minuti ušel obrambi gostov in vratarja Ralfa Fährmanna matiral s strelom po tleh z levico po podaji Artura Vidala, v 65. minuti pa je bil po podaji Rafinhe z desne strani uspešen še z glavo. Piko na i zmagi Bavarcev je v 74. minuti postavil Vidal po sijajni akciji Francka Riberyja na levi strani.
Schalke je bil v drugem polčasu popolnoma nemočen in vse glasnejše so govorice o oodhodu trenerja Andreja Breitenreiterja, v naslednji sezoni naj bi ga zamenjal Markus Weinzierl.