Mišo Brečko se je zelo dobro boril s Franckom Riberyjem. V 63. minuti ga je odrinil in po ugovarjanju sodniku prejel edini rumeni karton na srečanju. Foto: EPA
Thomas Müller in Faryd Mondragon
Thomas Müller je imel v sodnikovem podaljšku izjemno priložnost, vendar mu ni uspelo dovolj močno streljati z glavo. Foto: Reuters
Gylfi Sigurdsson
Gylfi Sigurdsson je Hoffenheimu zagotovil točko. Foto: EPA
Andre Schürrle
Andre Schürrle je najzaslužnejši za izjemno serijo Mainza, ki je na vrhu lestvice. Foto: Reuters
Šindži Kagava in Jürgen Klopp
Šindži Kagava je bil veliki junak porusrskega derbiaj. Z dvema zadetkoma je še poglobil krizo Schalkeja, ki je na zadnjem mestu brez točke. Foto: Reuters
Porurski derbi dortmundski Borussii

Bayern že tretjič zapored ni zatresel mreže v Bundesligi, kar se ni zgodilo že 12 let. Že pred tekmo s Kölnom je bilo jasno, da bodo gostje igrali klasični "bunker". V četrtem nastopu na Allianz Areni so še tretjič remizirali, februarja lani pa so celo odnesli vse tri točke iz bavarske prestolnice.

Zelo pomembno vlogo je odigral Mišo Brečko, ki se je zelo trudil proti Francku Riberyju. Francoz mu je nekajkrat ušel, a nepopustljivi slovenski reprezentant se ni dal. Pri gostiteljih je vedno manjkala zadnja podaja, zato se je Miroslav Klose v 34. minuti odločil za strel z radalje, a vratar Faryd Mondragon je bil na mestu.

Lepo preigravanje Brečka
Na začetku nadaljevanja je Bayern še siloviteje pritisnil. Junak tekme proti Romi Thomas Müller je v 52. minuti z roba kazenskega prostora za las meril prek vrat. Igralci Kölna so z deseterico stali okrog kazenskega prostora in na vse pretege branili vrata, v 71. minuti je Kloseja zamenjal Mario Gomez, vendar tudi to ni prineslo pravega učinka. Gostje so postali pogumni, v 77. minuti je Brečko preigral Daniela van Buytna, streljal z desne strani, vratar Hans Jörg Butt, ki vso tekmo ni imel prav nič dela, pa je bil na mestu. Po protinapadu sedem minut pred koncem je imel izjemno priložnost Sebastian Freis, a je streljal v Butta, namesto da bi podal osamljenemu Lukasu Podolskemu.

Müller še ni v formi s SP-ja
Sodnik Felix Zwayer je podaljšal srečanje za tri minute, v 92. minuti pa je Ribery s prostega strela močno sprožil, Mondragon je žogo odbil, a le do najboljšega strelca svetovnega prvenstva Müllerja, ki jo je s petih metrov z glavo premalo natančno zadel in vratar Kölna je zadržal točko za "kozličke". Milivoje Novakovič se je v zadnje pol ure ogreval, a ni stopil na igrišče.
Van Gaal razočaran, Soldo nasmejan
"Zelo sem razočaran nad našo igro. Že pred tekmo sem vedel, da bo zelo težko prebiti obrambno postavitev Kölna. Trenutno nimamo nobene sreče v Bundesligi, v Ligi pravkov pa se nam je napadalna igra proti Romi obrestovala. Prepričan sem, da se nam bo dolgoročno tudi v nemškem prvenstvu," je povedal Louis van Gaal.

"Bayern je popolnoma prevladoval, čeprav sem svojim fantom rekel, naj skušajo tudi napadati. Proti koncu tekme smo prišli do svojih priložnosti. Na koncu smo tudi nekoliko srečno prišli do točke, ki zna biti na koncu sezone še zelo pomembna," je bil nasmejan trener Kölna Zvonimir Soldo.

V torek prvaki v Hoffenheimu
Bayern ima po štirih krogih le pet točk, ponovil je zelo slab lanski štart. V torek gostuje v Hoffenheimu, ki je tudi v Kaiserslauternu ostal neporažen (2:2). Za gostitelje je dvakrat zadel Erwin Hoffer, Gylfi Thor Sigurdsson pa je s prostega strela v 77. minuti zagotovil točko varovancem Ralfa Rangnicka.
Magath: To je moj najtežji dan
Vroč porurski derbi je pripadel dortmundski Borussii. Schalke je po porazu z 1:3 na zadnjem mestu brez točke. Evropski prvaki iz leta 1997 so povedli v 19. minuti, ko je bil Šindži Kagava natančen z levico s 17 metrov. Japonec je po uri igre izkoristil še lepo podajo Jakuba Blaszczykowskega. Robert Lewandowski je z glavo zaprečatil usodo Schalkeja. Častni gol za gostitelje je dosegel Klaas Jan Huntelaar v predzadnji minuti.

"To je daleč najtežji dan zame na klopi Schalkeja. Tako slabega štarta v sezono še nisem doživel v trenerski karieri. Vsi igralci so popolnoma brez samozavesti, porazi so pustili hude posledice," je bil razočaran trener Schalkeja Felix Magath.

Mainz melje vse pred seboj

Na vrhu lestvice je Mainz, ki je zmagal še četrtič. Presenetljivo je odnesel poln izkupiček iz Bremna (0:2). Marcel Risse je v 53. minuti zadel z desnico po podaji Miroslava Karhana. Končni izid na Weserstadionu je postavil izjemni Andre Schürrle, ki je na seznamu številnih klubov v Bundesligi.

Stuttgart, ki v prvih treh krogih ni osvojil niti točke, je vso jezo stresel nad Borussio iz Mönchengladbacha (7:0). Blestel je Pavel Pogrebnjak s hat-trickom. Derbi med St. Paulijem in Hamburgom se je končal brez zmagovalca (1:1). Presenečenje je preprečil Mladen Petrić dve minuti pred koncem.

4. krog:
BAYERN - KÖLN 0:0
Brečko je igral vso tekmo (v 63. minuti je dobil rumeni karton), Novakovič je bil na klopi (oba Köln).

WERDER BREMEN - MAINZ 0:2 (0:0)