Cardoso Nilton si je ob debiju v dresu Maribora že v slabe pol ure prislužil drugi rumeni karton in odšel v slačilnico. Foto: MMC RTV SLO
Amer Jukan
Amer Jukan si je kot ustvarjalec igre rumenih prislužil vpoklic v slovensko reprezentantco. Foto: MMC RTV SLO
Derbi v Novi Gorici Primorju
Maribor do točke z deseterico

Prvi spomladanski polčas je zaznamovala igra visokega ritma in številnih priložnosti. Že v 2. minuti je za gostitelje streljal Darko Djukić, nato pa je na nasprotni strani dvakrat poskušal Brazilec Tavares, blizu zadetka je bil s prostega strela tudi Amer Jukan.

Vijolice zadele z igralcem manj
Po izključitvi Niltona je po odličnem prodoru Jukana nemogoče zapravil Djukić, kar se je kanarčkom vrnilo tik pred odhodom na odmor. Zoran Pavlovič je z desne strani poslal natančen predložek, osamljeni branilec Elvedin Džinić pa je z glavo ugnal sicer razpoloženega vratarja Admirja Suhonjića.

"Pravica skazica"
Koprčani so začeli udarno in že v tretji minuti nadaljevanja bi moralo biti 1:1, a je glavni sodnik Darko Čeferin ocenil, da je Djukić ob skoku napravil prekršek nad Markom Pridigarjem, česar pa posnetek ni potrdil. V nadaljevanju se je igralo le na gostujoča vrata, MItja Viler je z močnim strelom ukanil Pridigarja, ne pa vratnice. Pritisk se je obrestoval v 68. minuti, ko je rezervist Vito Plut podal z leve strani, Djukić je žogo zgrešil, češki branilec Lubomir Kubica pa jo je nespretno preusmeril za hrbet svojega vratarja. Do konca so gostitelji napadali, na koncu je bilo razmerje strelov kar 18:7 za Koper, a se trdna vijoličasta obramba ni pustila premagati še enkrat.

Ajdovci zasenčili vrtnice
Po napaki goriškega branilca Petra Lerenta je novinec v dresu Ajdovcev Edin Šaranović iz bližine premagal Mitjo Piriha. Nekdanji napadalec Medžimurja je na začetku drugega polčasa izkoristil lepo podajo Davida Bunderle in bil vnovič boljši od Piriha. Izjemen debi je 31-letni Hrvat zaokrožil v 60. minuti, ko je mu je za hat-trick idealno podal Mitja Zatkovič. Poraz vrtnic je omilil neutrudni veteran Enes Damirović. V zadnjih minutah so bili gostitelji blizu drugega zadetka. Šesti poraz Gorice pomeni, da se je Koper kljub "samo" točki povzpel na drugo mesto.